Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vakondriasztót télre is...

A vakondriasztót télre is bent lehet hagyni a földben?

Figyelt kérdés
Úgy is feltehetném a kérdést, hogy az elemek nem fagynak meg benne télen? Előre is köszönöm.
2011. nov. 3. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb ha beviszed télire. Télen úgysem dolgozik a kis dög.

Nálam 4db Van mégis telefúrkálták a kertet. Nem sokat ér. Egyébként igencsak akku van benne, nem elem. Annak sem használ a minusz...

2011. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lekopogom, nálunk év eleje óta van és ez volt az első év, hogy egy darab túrást sem láttunk, pedig ezelőtt tele volt, teljesen tönkre is ment a gyep. A miénkben nem akksi, hanem elem van, két góliátelem, ezt nem tudom, hogy árt-e neki, mert a vakondok télen is tevékenykedik, nem alszik téli álmot.
2011. nov. 3. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megfagy a föld felső rétege, azt nem tudja kifúrni. Olyan mint a beton.

Nekem napelemes van 4db, ezekben akku van. Az elemek-akkuk kapacitása a mínusz hőmérsékleten jelentősen csökken. Az elem ára viszont a töredéke az akkunak. Ha enyhébb lenne a tél lehet nem lesz baj vele, de -10 -20 foknál nem ajánlatos az elektronika miatt.

2011. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem igaz a. Nálunk -10foknál is turkált ha épp olyan kedve volt, és olykor át is döfte a "betont".


Vakondriasztóm van 6db(!), éjjelnappal megy.

Elemes riasztónál nagyon-nagyon ügyelni kell az elemre, tehát ilyen everyday, meg 9macskás és társai felejtős, nálam volt olyan ami nyáron 2hét alatt benne megrohadt(!), és ráadásul olyan mint ha nem is lenne, szól csak éppen nem riaszt...


Október elején raktam bele 4-be Energizert, a másik kettőt kivettem mert nem kaptam annyi elemet egyszerre, a vakond eltűnt egy-az egybe, de nem ment messzire: szomszéd kertjét lerendezte rendesen -.- :D


A riasztók papíron 45napig mennek egy elemcserével, nálam most az Energizer már 60napja viszi, folyamatosan és közben volt két hét -5-10 fokokkal reggelre... bírják. 3×kopp. Néha be-benézett a kis dög, de csak a "főútvonalakon", és "hangárnyékos" helyeken. Már egy ideje untam a dolgot, és ma amikor láttam hogy emelkedik a kupac lapáttal kivettem a drágát, és elvittem jó messzire :D


Idén ez már a második, mert tavasszal az elsőt a macskák kifogták és megették :Đ

2011. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!