Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy bírják lelkileg szerintet...

Hogy bírják lelkileg szerintetek a tűzoltók ezt az embertelen munkát?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy lehet ezt a munkát csinálni, nagyon becsülön őket...én tuti végig hánynám a napot ha nekem kellene kivágni egy összeroncsolt testet egy autóból...örök életemre rossz álmaim lennének...mondjuk én különösen érzékeny lélek vagyok..nah de akkor is....ők.olyan dolgokat látnak amik iszonyatos lelki teher lehet...miért lesz vki egyáltalán tűzoltó??


Véleményekre lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban....


2011. nov. 3. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Amiket nem leírtál az nem minden napos dolog a tűzoltóknál, ráadásul csak minden 3. nap vannak szolgálatban.

Egyik ismerősöm tűzoltó és nem egy kemény csávó, mégis bírja az ilyeneket.

Ismerek nyugalmazott tűzoltót is aki egy nagyon durva balesetnél pont szolgálatban volt. Pszichológushoz járt hozzájuk hogy fel tudják dolgozni a történteket.

Szerintem ki lehet bírni.

Azt mondják az élőktől kell félni nem a halottaktól és ők is emberek.


Én se láttam még balesetet, hullát, összeroncsolt testet de ilyet nem csak a tűzoltók hanem az orvosok, a rendőrök is látnak.


Gondolkozok egy ideje azon hogy tűzoltónak jelentkezek pár év múlva.

Egyrészt azért a tűzoltókat tisztelik(nem úgy mint a rendőröket pedig az ő munkájuk se egyszerű), felnéznek rájuk még ha nincs is diplomájuk.

Másrészt a szolgálat úgy néz ki hogy 24 óra szolgálat után 48 óra pihenés. Ez tökéletes arra hogy másodállást vállalj vagy tanulj még valamit.

2012. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ h. melyik parancsnokságon dolgozol! A fővárosban vagy akár egy olyan tűzoltóságon ahol elég nagy az éves vonulások száma jó pár csúnya káresettel lehet találkozni! A legrosszabb ha gyerekről van szó! Annál rosszabb nincs! Általában egy balesetnél ahol súlyos sérültek vannak a legjobb amit tehetsz h. az érzéseket kikapcsolod!
2012. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!