Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent magyarul a "maru"...

Mit jelent magyarul a "maru" kifejezés?

Figyelt kérdés

Szinte nincs olyan anime, amiben ne lenne egy szereplő, akinek a neve végén ott van, hogy maru. Pl.: Konohamaru, Orochimaru, Seshoumaru, Moryomaru stb stb.

Nem tudjátok, hogy a maru mit jelenthet?


2011. nov. 3. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
rosszul értelmezed. ennek nincs jelentése, ez csak egy szokás a neveknél mint pl orosz neveknél katyusa natasa ééérted :D
2012. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
-.-"
2012. febr. 9. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Results for 'maru'

Japanese English

maru circle, zero

maru circle, money

maru circle, full (month), perfection, purity



és

[link]

Tehát hajónév végződés, vmiért embereknek is adják.

Amúgy a maru elég ritka névvégződés animékben, csak te pont az olyan mainstream animékkel találkoztál amiben úgy hívják a szereplőt. :D

2012. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Inuyasha, Naruto, Bleach, amikból most egyből tudnék kiemelni. Gondolom ezekbe olyan neveket adtak, amik igazából is vannak, mert pl. dragonball-ba a songoku stb., nyílván igazából nincsenek ilyen nevek. DeathNote-ba és a Full Metal Panic-ba nem emlékszem, hogy lett volna, lehet nem is volt, de ez akkor is elég gyakori.

Én gondoltam arra, hogy talán azt jelenti, fia, vagy valami ilyesmi, bár ez sem reális, mert pl Seshoumaru apját nem Seshou-nak hívták, de pl. Konohamarunál már igen, mivel a Narutoba Konoha (avarrejtek) egy település, és a település vezetőjének a Hokagének az unokáját hívják így, hogy Konoha-maru.

2012. márc. 30. 13:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja de igen, köszönöm a választ, mert te vagy az első aki válaszolt (normálisan). :D Azt elfelejtettem írni, hogy női szereplőknek nincs egynek se a nevük végén "maru".
2012. márc. 30. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!