Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Kairói buszbaleset elszenved...

A Kairói buszbaleset elszenvedőinek miért lehet a nemzeti segélyvonalon keresztül utalni 250 forintot?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék,sajnálom őket és együtt érzek velük,de a segéllyel sajnos semmi olyat nem kapnak vissza,amit elvesztettek.

Egy természeti katasztrófa áldozatot megértek,vagy a létminimum alatt élő 10 gyermekes családot,de ebben az esetben az iroda hazahozza őket,a biztosító fizeti a kárukat,az emberi áldozatokon meg sajnos már nem lehet segíteni.



2011. nov. 9. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
valahogy haza kell jönniük és így az államnak olcsóbb. ott van meg a pszichológus. de ez csak sztem. nem érték ehez hoc ba rosz a válasz.
2011. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is furcsa, mivel utazási irodán keresztül utaztak, így a biztosító a biztosítás terhére fizeti a hazajutást, a halál vagy a sebesülés miatt a biztosítási összeget, a kinti orvosi ellátás költségeit, a holttest hazaszállítását és még sorolhatnám.

Valóban furcsa volt nekem is, hogy ilyenre feléled a segélyvonal, hiszen semmi olyan nem történt, amely nem "minden napos", csak most koncentráltan. Sokan maradnak ott naponta is az utakon, csak a híradást nézzük meg, nem egy-két halálos baleset van napi szinten...

Persze ezzel nem a buszbaleset áldozatai ellen szólok, csak számomra furcsa volt ez a reakció.

Az államnak pedig nem sokba kerül ez az egész, mert lehet, hogy kiment a honvédség az áldozatokért és a sebesültekért, de abban biztos vagyok, hogy az utasbiztosítókon be fogják vasalni ennek a költségeit...

2011. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__2360..

Irigynek nevezték a kérdezőt

2011. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Végig olvastam amit linkeltél.Én nem firtatom a kiutazókat,hogy milyen anyagi helyzetben vannak.Szerintem volt köztük jobb-rosszabb módú.Engem inkább az zavar,hogy sajnos napi szinten vannak ilyen balesetek itthon is és ehhez képest le vannak sz*rva.Sajnos ez a média,és ennek hatására lelkiismeretes vagy inkább élelmes emberek segélyvonalat nyitnak.Ennyi erővel az adóm 1%-át az M0-ás áldozatok családjának is adhatnám egy alapítványon keresztül,hisz ők is soka(ka)t vesztettek ott.
2011. nov. 9. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel semmi sincs tisztességesen megoldva, néhányan azt gondolják, az emberek majd adakoznak. Meg lehet figyelni, hogy minél kevésbé törődik az állam a polgáraival, annál többen gondolják, hogy adományozás kell.
2011. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a bajom ezzel, hogy akkor miért nem a privát számlaszámot adják meg? Ha Gipsz Jakab megsérült/elvesztett családtagokat és neki szeretne valaki adakozni, akkor miért nem Gipsz Jakab nevére szóló számlaszámot adnak meg?


Dolgoztak ismerősök alapítványoknál és az alapítványok ilyenkor hihetetlen összegeket tüntetnek el "fenntartási" jogcímen. Sokkal többet, mint amennyi tényleg indokolt lenne.

Szóval a sérültektől nem sajnálom, de a pénzkezelők zsebéből sajnálom az összeget.

2011. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!