Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az Enikő név jelentése,...

Mi az Enikő név jelentése, életfeladata?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Enikő ez a név annyit jelent: ünő, szarvastehén. Vörösmarthy alkotása. Nem is értem, miért nem valami szebb a jelentése ennek a gyönyörű névnek. Talán ha ezt sokan tudnák, nem is adnák kislányaiknak. Vagy igen?
2009. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a nevet Vörösmarty Mihály költőnk alkotta meg az ősi

Enech névből.Enech a monda szernit Hunor és Magor édesanyja.

2009. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Egy ember életfeladatát nem a neve határozza meg.

Még az indiánoknál is a nevet alakították az emberhez - és nem fordítva.

2009. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

ünő?Szarvastehén??:S

eddig is utáltam a nevem, de most már kégképp:S

2009. máj. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak, akinek a neve Enikő! Ne utáld a neved, akármit is jelent. Magam is meglepődtem ezen a jelentésen, de a név továbbra is tetszik. Unokahúgomat, aki egy gyönyörű, sötét hajú, görögös szépségű nő, ugyanígy hívják és ő elégedett a nevével. Nagyon szép név...
2009. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én régebben nem szerettem az enikő nevet. túl komoly volt hozzám de így 17 évesen eléggé megkedveltem és már jobban is szeretem ha nem becézik a nevem, hanem simán Enikő : )
2009. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
70%
Az én lányom neve Enikő. Nem a jelentés miatt választottam. De ha igazán belegondolunk, akkor a szarvastehén szót a mai magyar nyelvben már nem igen lehet hallani. Hallot már valaki felkiáltani egy másikat, hogy nézd ott egy szarvastehén? A szarvas a hímenmű, és a nőnemű párja pedig az őz (őz=szarvastehén). Tehát az Enikő mai magyar jelentése, ŐZ! Így már mindjárt másképp hangik. Lehet, hogy nem véletlenül szoktam őzikémnek is nevezni:)Bár lehet ezen vitatkozni, mert egy jávorszarvasnál már egész más tészta. De akkor is egy nőnemű szarvas.
2011. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, a szarvas és az őz két külön fajta állat, sőt mindkettőnek vannak alfajai, a szarvasbika párja a szarvastehén, az őzbak párja pedig az őzsuta. :)
2012. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!