Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fizikai döntések emocinálisa...

A fizikai döntések emocinálisak vagy racionálisak? Magyarázat-gondolatsor lent.

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy egy fizikai szükségszerűségből következő döntés emocionális, vagy racionális, logikus döntés-e ? Valószínűleg teljesen hülyeség a kérdés, és csak én bonyolítom túl, de nem bírok zöld ágra vergődni ezzel. Szóval mondjuk az, hogy "elmegyek vécére" az ugye egy fizikai döntés (mert hogy különben bepisilne az ember), de emocionális, önző indok miatt (elmegyek, mert --> nem akarom rosszul érezni magam amiatt, hogy fáj a fejem, vesém / látni fognak az emberek (de akkor ez itt meg már egy morális kérdés, mert a vécé-dolgok tabutémák. akkor ez most racionális, mert nem akarok ellenkezni, vagy emocionális mert szégyellnivaló ?) egyre jobban belezavarodom, már a zárójeleket is eltévesztettem szerintem, segítség !
2011. nov. 14. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nem gondolkozik ezen, vizel és kész. Gondolj el egy ősembert, aki ezen hezitál, egy oroszlán már be is falta. Legfeljebb akkor agyalunk, ha nem lehet hova menni, és már nagyon kell.
2011. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!