Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt hogy kéne megcsinálni?...

Ezt hogy kéne megcsinálni? Nem értem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy holnap két előadást is kell tartanom fizikából és fogalmam sincs, hogy hogy kéne megcsinálni őket. Az első az, hogy egy tölcsért teszel az üveg szájára, leszigetelőszalagozod, és eleve nem szabadna belemnejen a víz. De nekem belemegy!

A második az, hogy citromlével írsz valamit a papírra, ami nem látszik, de aztán látszódni fog valahogy, na és ezt nem tudom, hogy hogy. Ismeri esetleg valaki ezt a kísérletet??

Nagyon fontos lenne!

Köszönöm a válaszokat előre is!Életet mentene!


2011. nov. 15. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A citromlé hő hatására elszineződik! A citromleves titkosírást gyertyával vagy vasalóval lehet előhívni!


A tölcsérrel mi van?

2011. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem már tudom mire gondolsz!


Kicsi üveg, nagy tölcsér. A tölcsér szája mellett nem szabad a levegőnek elszöknie. Ha hirtelen nagy mennyiségű folyadékot töltesz bele, akkor az üvegbe szorult levegő megakadályozza, hogy bele folyjon. Ha nem zár rendesen, akkor nem fog sikerülni!

2011. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. kísérlet:

[link]

2011. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem találnád a linkelt oldalon:


1. A levegővel teli palack nem "üres" (tanári bemutató kísérlet)

Szükséges eszközök anyagok: Műanyag üdítős palack, átfúrt gumidugó, hosszú keskenycsövű tölcsér, műanyag ragasztószalag, gyertya, gyufa


Kiürült műanyag üdítős palackot átfúrt gumidugóval zárunk le. A dugó furatába előzőleg hosszú keskeny csövű tölcsért illesztettünk. Vizet töltve a tölcsérbe meglepődve tapasztaljuk, hogy csak kevés víz folyik le az alsó palackba, a víz megáll a tölcsérben, pedig a palack szinte teljesen üresnek tűnik.

Valójában a palack nem üres - levegővel van tele. Ahhoz hogy a víz befolyjon a levegőnek ki kellene áramolnia az edényből. Ez azonban most nem lehetséges. A tölcsér keskeny csövén át nem tud egyszerre kiáramlani a levegő és befolyni a víz. Gyertyalángon megtüzesített szöggel lyukasszuk ki a műanyagpalack oldalát! A víz azonnal folyni kezd a tölcsérből. Fogjuk be ujjunkkal a lyukat, - a vízfolyás megszűnik. Tartsunk egy égő gyertyát a palack oldalára készített lyuk elé! A gyertya lángja oldalra hajlik, jelezve, hogy a lyukon levegő áramlik ki, helyet csinálva a víz számára a palackban.


Megjegyzés: (A tölcsért és a gumidugót egy második műanyagpalackkal is helyettesíthetjük. A második palack alját levágjuk és szájával lefelé fordítjuk. A két palack kupakját "háttal egymás felé fordítva műanyag szigetelőszalaggal körbetekerve összeragasztjuk. Az összeragasztott kupakokat átfúrjuk és a furatba vékony hosszú szívószálat ragasztunk (a szívószál a tölcsér szára) A szívószál beragasztásához használhatunk jól tömítő szilikonos ragasztót de alkalomszerűen használhatunk a tömítésre rágógumit is.)

2011. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Megpróbáltam és sikerült:)

Köszi még egyszer! Szurkoljatok holnap!

2011. nov. 15. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!