Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van különbség Amerikában és...

Van különbség Amerikában és Európában élő emberek között?

Figyelt kérdés
arra vagyok kíváncsi hogy gondolkodásban milyen egy Amerikai és milyen egy Európai ember gondolkodása
2011. nov. 16. 19:26
 1/2 A kérdező kommentje:

értelmes válaszokat kérek és ha valaki tud olyan oldalt ahol erről bővebben lehet informálódni kérem osztja meg velem a linket nagyon szépen köszönöm

vagy esetleg valaki aki több időt töltött Amerikában aki erről tudna nekem információt adni nagyon szépen megköszönném

2011. nov. 16. 19:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak egy blogbejegyzést másolnék, van benne egy apró érdekesség :)

Helyszín: New York

1) Hello, how are you? (Szia, hogy vagy?)

Igen, ezen most mindenki aki megtapasztalta már, mosolyog.

Vicces, de a helyiek így köszönnek egymásnak.

Temészetesen óriási nagy, mind a 32 fogat kivillantó mosoly is jár hozzá.


Az eslő napokban mikor ide kerültem nagyon zavarban voltam, mert nem értettem, hogy miért kérdezi meg minden ismeretlen, hogy hogy vagyok. Amitől viszont én tűnhettem bénának az az, hogy megpróbáltam válaszolni rá.


A teljesen idegenek is így köszönnek(persze nem mindig és nem mindenki). Ilyenkor a köszönésre a következőképpen kell reagálni: Hogy are you?(Hogy vagy?)

Tehát lényegében csak vissza kell kérdezni, és való igazából senki sem vár választ. Mert ugye miért is lenne egy tök idegen kiváncsi arra, hogy hogy vagy.

Ha ismerős köszön így, akkor a válasz: Good, and hogy are you? (Jól, és te hogy vagy?)

Ő is azt fogja mondani, hogy "Good"(Jól).


Nos ennyi. Húúú de hosszan magyaráztam. Lényeg a lényeg hogy mindig mosolyogj. Az amcsik mindig úgy tesznek mintha sose lenne semmi baj :) .

2011. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!