Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakcímváltozás bejelentésekor,...

Lakcímváltozás bejelentésekor, ha a bejelentő nem tulajdonos, és az ingatlannak két tulaja van, mindkettőnek alá kell írni az űrlapot, és tulajdoni lapot kell mellékelni?

Figyelt kérdés

2011. nov. 17. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A mi kerületünkben (Bp., XII.) legalábbis az a szabály, hogy kell a tulajdoni lap vagy az adásvételi szerződés és a lakástulajdonos(ok) aláírása, igazolványai, vagyis a személyes megjelenésük a lakcímbejelentéshez!...


Nálunk én vagyok a lakástulajdonos, és még a saját gyerekeimet is csak így tudtam bejelenteni a lakásunkba!

2011. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha felhívod telefonon az adott Önkormányzatot és megkérdezed, náluk mi a szabály, mert állítólag ez önkormányzatonként változó...
2011. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, önkormányzatonként változó.

Mi fele-fele alapon vagyunk tulajok a férjemmel, és most jelentkezett be hozzánk a vőm. Bementem vele az önkormányzathoz, de mondta az ügyintéző, hogy elég lett volna, ha csak a vőm megy le a kitöltött és vagy a férjem, vagy az általam aláírt bejelentkezési lappal.

Mondjuk akkor 2 út lett volna, mert nem volt lapunk.

Így meg ott kitöltötte, aláírtam én is és kész volt.

Nem kellett hozzá tulajdoni lap sem.

Az önkormányzatoknál amúgy is tudják (és le is tudják kérdezni neten) hogy egy adott ingatlannak ki(k) a tulajdonosa(i). A kommunális adót is a tulajnak küldik ki.

2011. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17:10-nek


Nálunk ezt a XII. kerületben azzal indokolják, hogy biztonságosabb ez a módszer, így nem fordulhat elő, hogy akárki bejelentkezik a lakásunkba...


(Gondolj csak bele : "Akárki" fogja magát, aláírja a nevedet és máris bejelentkezett a lakásodba, az önkormányzatnál nincs írásminta az aláírásodról és nem is vizsgálják az eredetiségét... "Akárki" meg felvesz egy többmilliós hitelt és majd a te lakásodba mennek árverezni!!!)

2011. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4es válaszolónak:

Nekem ezt hiába írod, nem én vagyok az ügyintéző, sem a törvényhozó.

Az, hogy itt elég a bejelentkezőnek bemennie, a tulajnak nem kell, nem rajtam múlik.

Akár tetszik, akár nem, itt ez a rendszer.

Nem mehetek le az önkormányzathoz verni az asztalt, hogy de igenis, legyen köteles bemenni a tulajdonos személyesen.

2011. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!