Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán lehet ilyet küldeni?

Postán lehet ilyet küldeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy postán lehet-e küldeni egy üveg pálinkát külföldre(Svájc) mint csomag? Egy ismerősnek szeretném küldeni tehát magánszemély, de nem tudom lehet-e? Ha jól olvastam a tíltólistán az van írva hogy nem lehet több 5 kg-nál és 75%-nál. De javítsatok ki ha rosszul olvastam! Szóval szerintetek ez hogy van? Visznt ha nem lehet akkor milyen más úton tudnám eljuttatni neki? Előre is köszönöm! :-)
2011. nov. 19. 10:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg volt már közületek valaki aki küldött hasonló dolgot külfölre(ha lehet!)?
2011. nov. 19. 10:57
 2/2 anonim válasza:

Szia! A közösség tagállamai, illetve harmadik országok különböző módon határozzák meg az utasforgalomban hozható-vihető áruk mennyiségét, és egyéb korlátait.

Magyarországra harmadik országból érkező utasok személyi poggyászában lévő alábbi

áruk hozhatók be vám- és adómentesen:

Alkoholtermékek és alkoholt tartalmazó italok (kizárólag a 17.

életévüket betöltött utasok esetén) legfeljebb

– 4 liter szőlőbor

– 16 liter sör– 1 liter 22 térfogatszázaléknál nagyobb alkoholtartalmú alkoholtermék

vagy legalább 80 térfogatszázalék alkoholtartalmú nem denaturált alkoholtermék.

Ezek posta útján is érkezhetnek, ha jól tudom, de a 06-40-FINÁNC, azaz 06-40-346-262 kék számon további infót kérhetsz.

Svájcba is ezen szabályok alapján tudsz küldeni, az ottani szabályok alapján.

A további részletekről az alábbi címe bemásolva tájékozódhatsz:

[link]

2011. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!