Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2012ben szeretnek a MOME-re...

2012ben szeretnek a MOME-re felvetelizni animacio szakra, de sehol sem talalok semmilyen informaciot arrol hogy:?

Figyelt kérdés
Szoszerint semmi informacio, a mapparol, hogy mi kell benne legyen, mirol es mennyi, a felveteli folyamata, vane szakosodas, miket tanitanak. Ha valaki(egyetemista, tanar, takaritto) veletlenul tudna segiteni megkoszonnem.
2011. nov. 24. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

van egy könyv:

felsőoktatási felvételi tájékoztató

minden évben megjelenik, és minden le van benne írva.

a könyvtárban tudod megvenni.

2011. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocs, könyvesboltot akartam írni. bár a sulikönyvtárban is meglehet rendelni.
2011. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszt, de elfelejtettem emliteni h kulfoldrol vagyok, szoval nem nagyon van lehetosegem megvenni :D
2011. nov. 25. 19:04
 4/4 anonim válasza:

Én tavaly felvételiztem animációra. Ha minden úgy megy, mint eddig (és mert ne úgy menne?), akkor három fordulós a felvételei. Az első forduló a mappa leadása, itt kötetlenül lehet benne bármi, amit be szeretnél mutatni 5db A/2-es lap erejéig. Ez nem feltétlenül 5 rajzot jelent. Én sok rajzomat ragasztottam rá A/2-es fotókartonokra. Ezen kívül lesz egy előre kiírt feladat, amit az első fordulóig teljesíteni kell. Ez valószínűleg egy képregény lesz megadott témára max 5db, a/3-as lapon.

Ha ezeken túljutsz, a második rostán ki kell töltened egy szakmai kérdésekkel kapcsolatos tesztfeladatlapot, majd levetítenek 3 animációt, ami közül egyet ki kell választanod. Kapsz egy kis időt (tavaly nagyon sokáig elhúzódott.) majd behívnak egy interjúra. Ez egy nagyon rövid beszélgetés lesz. Előtte le kell adnod az általad legjobbnak tartott animációidat (vagy abból egy kivonatot, összevágást). Ezt kb félperc alatt letudják majd, aztán behívnak, és a rövid idő alatt mindenféle kérdésekkel bombáznak. Hogy miket kérdeznek, az gondolom változó, de az biztos, hogy a választott animációt elemezni kell mindenféle szempontok szerint. Meg pl. olyan kérdésekre kell számítani, hogy ki a kedvenc rajzfilmesed, milyen könyveket olvasol, stb.

A harmadik fordulóig már nem jutottam el, de azt lehet tudni róla, hogy az egy több napos kemény rosta, ahol többek között karaktert kell tervezni, sztoribordot kell rajzolni, s lesz stúdium rajzolás is, bár ez számít a legkevésbé a pontoknál. A végén pedig egy újabb meghallgatás van, ami a legfontosabb, legtöbb pontot érő része a felvételinek.


Amúgy a mome animáció honlapján elég sok hasznos infó van, pl a fórumokon sok kérdés és válasz elhangzik, valamint feltöltötték egy pár elmúlt év tesztfeladatait is.

[link]


Sok szerencsét!

2011. dec. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!