Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekem miért kell TB-t fizetnem...

Nekem miért kell TB-t fizetnem? Az Apeh-nál kaptam csekkeket és azon fizetem. A feleségem dolgozik és Ő is fizeti.

Figyelt kérdés
Több családban is, ahol nem fizetik a TB-t, térítésmentes orvosi ellátást kapnak. Akkor nekem jövedelem nélkül miért kell?
2011. nov. 28. 09:08
 1/2 Virág6 ***** válasza:
Ha nincs jövedelmed,akkor is kell fizetni.A polgármesteri hivatalba,van erre egy nyomtatvány,és azt kell kitőlteni.Egy évig,átválallják a tb fizetését.De ahhoz egy igazolást kell csatolni,hogy nincs jövedelmed,és a feleséged jövedelem igazolását.
2011. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fórum válasza:
Ha már mindent kimeritettél (munkakeresöi, szocra. nem vagy jogosult ) akkor havi 6500-at kell most fizetned . A feleséged azért fizet mert valószínű elmaradása volt. Ez azt jelenti,hogy fizetned kell, de nem fizettél, utólag ha munkába állsz az elmaradást behajtják.
2012. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!