Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek megkapom még a...

Antimod kérdése:

Szerintetek megkapom még a csomagomat? Járt így valaki?

Figyelt kérdés

Röviden: Vaterán vásároltam kb. 5 ezer Ft-ért CD-ket. Ajánlottan adta fel az eladó (már rendeltem tőle, így ő okés), és meg is érkezett a szelvény.


Ma érte mentem: a Posta szerint kézbesítették (kinek?), a postás nem emlékszik, amúgy nem tudják, mi van vele. A ládába bele sem fér, ráadásul zárt lépcsőházban van, így nem lophatta ki senki. A párom vehette volna még át, de ő sem volt otthon, ráadásul ő vette ki az értesítőt a postaládából is.


Tudom, hogy elvileg jár kártérítés (persze rámfoghatják, hogy átvettem és csak erre utazom), a szállítási költség többszöröse, de igazság szerint a csomag tartalma sokkal jobban érdekel, mert nem könnyen beszerezhető dolgok voltak.

Keresztet lehet rá vetni.


2011. dec. 14. 09:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Keresztet lehet rá vetni. -> ? Ez egy kérdés akart lenni, ennyire még nem mondtam le róla. :)
2011. dec. 14. 09:53
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha ajánlottan érkezett és ki lettél értesítve akkor nem viszik ki többet házhoz.

Az értesítőben le van írva, hogy a megadott postán át lehet venni.


tudomásom szerint az értesítő alapján azonosítják be a csomagot, így nincs olyan hogy a postás nem emlékszik a csomagra.

Ha valóban átvetted volna, akkor alá kellet volna írnod az átvételit, így ezzel nem tudnak vádolni.

vagy is aki átvette az írta alá és annak az adatait rögzítettek be az adatbázisukba.


Kártérítést csak a feladó kérhet!

Olyan van hogy ha nem mész érte időben akkor átviszik a fő postára megőrzésre.


Amit megtehetsz, hogy elmész a postára a csomagodért, bemutatod a szelvényt és ha valóban nem találják, vagy azt állítják, hogy már ki adták a csomagot valakinek, akkor egy felettesi személy bevonásával kérd az erre vonatkozó dokumentumot melyen szerepel az átvételi elismervény.


Sajnos hazánkban a posta elég minősíthetetlen. nekem is nyúltak már le csomagot a postán belül.

2011. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"elmész a postára a csomagodért"


Voltam, és ezt állítják. Elkérték a számomat, hogy majd nyomoznak. (Képzelem.)

Mindegy, értesítem a feladót, ő is b.szogassa meg őket a városból, ahol feladta. Baromi jó, még szerencse, hogy üzleteltem már vele, így megbízunk egymásban.

2011. dec. 14. 11:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul ő vette ki az értesítőt a postaládából is. "

"a Posta szerint kézbesítették"


Két teljesen ellentétes állítás a postától. A férjed kivette az értesítőt. Ez ezek szerint tény. Akkor a posta kinek adta át a küldeményt, ha az értersítő nálatok van és mi ellenében? Ugyanis ha bemégy a postára akkor vinned kell az értesítőt, ha netán nincs akkor a személyit, lakcímkártyát amire kiadják.

A kézbesítő könyvben szerepelnie kell, hogy az értesítőt a kézbesítő bedobta a levelsládába.


"a postás nem emlékszik, amúgy nem tudják, mi van vele."

Már a postásról nem tudnak, vagy a csomagról? Ha a csomag a gond akkor belenéznek a rendszerbe, illetve mindjárt helyben a kézbesítő könyvbe és meg tudják mondani. Esetleg kérdezt meg mi van a kézbesítő könyvben, mint kézbesítési forma feltüntetve.


Kártérítés: a feladási összeg mag 15-szöröse.


Ugye nem Solton várod a küldeményt? Ott is csodákra képes a postás néni.


"persze rámfoghatják, hogy átvettem "

Akkor miért van nálad az értesítő, illetve miért dobták be, ha te már átvetted a küldeményt vagy a férjed?

2011. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"persze rámfoghatják, hogy átvettem "


Itt egy esetet tudok elképzelni: már bedobta az értesítőt, ekkor belépek a lépcsőházba, és mivel várok valamit, megkérdezem tőle, érkezett-e levél az én nevemre. Mint kiderül, már bedobta a szelvényt, de aztán gyorsan kitöltjük a papírt, és átveszem a küldeményt.


Tehát az önmagában a fenti esetet nem zárja ki.


De visszatérve az alapproblémára, a következő dolgok valószínűek:


1. Kivitték, bedobták az értesítőt, majd a postás lenyelte a csomagot (ha ugyan kellene neki, szerintem nem). A fent vázolt történettel védekezik adott esetben. -> SZABÁLYTALAN

2. Átvette egy jóhiszemű szomszéd (és elfelejtett szólni). Kérdés: miért adta neki oda a postás? -> SZABÁLYTALAN


Utóbbit még körbekérdezem, de nem várok jó fejleményt.

Nem keveset fizettem a csomag tartalmáért, így OK a kártérítés, de azt elméletileg csak a küldő tudja kezdeményezni (ha hét végéig nem oldódik meg, beszélni fogok vele is).


Köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 14. 13:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

negyedik vagyok:

"persze...."

ha bedobta az értesítőt akkor annak már könyvelésben nyomának kell lennie, addig el nem megy a címről. Illetve annak, hogy te mégis az utolsó pillanatban megjelentél aláírtál és átvetted a küldeményt. Tehát ez a "persze..." verzió ugrott. ( törli a bejegyzést, elkéri az értesítőt. )


1. ha kivitte a küldeményt és nem adta át akkor a kézbesítőkönyvnek megfelelően el kell neki számolni. Azaz a küldeményt fel kell tudni mutatni a postán. Mivel azzal hozta vissza, hogy itt fogja keresni a címzett.


2. átveheti jóhiszemű szomszéd is. De akkor az ó neve és minősége, azaz szomszéd megnevezéssel kell, persze aláírásával, hogy szerepeljen a kézbesítő könyvben.


Ne várj a hétvégéig. Panaszolja be, mert ez így erősen sántít a posta részéről.

2011. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1.Kézbesítőkönyv már nem létezik.Minden nap külön kézbesítőívet nyomtatnak számítógéppel.Egyébként a "sima" ajánlott levelekkel nem kell elszámolniuk,mivel levélszekrénybe is kézbesíthetők aláírás nélkül.Ezt könnyen el lehet kerülni,ha feladáskor LNK megjelölést kér a feladó.(levélszekrénybe nem kézbesíthető,10 Ft a díja)

2.Szomszéd csak érvényes meghatalmazás birtokában vehet át küldeményt.

A kérdezőnek panaszkönyvbejegyzést javasolok az értesítőn szereplő ragszámot feltüntetve.

2011. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a válaszokat, ha lesz időm, irány a Posta ismét, és panaszkönyv. Amúgy bármi esélyem van arra, hogy valaha meglesz a csomag? (A Postát megszívatom, ha tudom, de ez más lapra tartozik.)
2011. dec. 14. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát,történtek már csodák...
2011. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Happy end:


Ma hívtak a postáról, hogy meglett a csomagom, végig ott volt a postán, csak elkavarodott. Így mehet érte.

2011. dec. 15. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!