Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudok feladni postán...

Hogy tudok feladni postán csomagot? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis díszdobozban ( [link] ilyesmi, de a kép csak illusztráció) karácsonyi ajándékokat küldeni külföldi ismerőseimnek, de még sosem csináltam ilyet. Szóval a kérdéseim ezek lennének:

- Mibe kell belecsomagolnom? Elég egy újságpapír is?

- Ha már becsomagoltam, akkor kivágok még egy kis papír cetlit, amire ráírom a címzést, ugyanúgy mint mikor sima levelet adok fel, majd ráragasztom a (már becsomagolt) dobozra?

- Ha törékeny dolog is van a csomagban, akkor csak ráírom arra a papír cetli vmelyik részére, hogy "törékeny"? Ezt annak az országnak a nyelvén is rá kell írnom, ahova küldöm?

- Ugye csak a doboz tömege számít, mármint aszerint számítják fel a díjat, és nem pedig a nagysága szerint, ugye? Megtudjátok mondani, hogy mennyitől is számít még levélnek?

- Ha nem európai (hanem 3.) országba küldöm, attól még feladhatom ajánlottként?

Hát nagyjából ennyi lenne, nagyon hálás lennék, ha valaki tudna válaszolni a kérdéseimre, mert nem a postán szeretnék bénázni :) (ha csak 1 kérdésre tudsz válaszolni ezek közül, és megosztod velem, én már annak is örülnék!)


2011. dec. 17. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Na hát, sztem elég az újság papír, bár célszerűbb sima csomagolópapírt venni. Tudod pl. olyat, amibe a kenyeret csomagolják. :D Mert arra tudsz írni is nem kell külön cetli. És igen ugyanúgy címzed meg, mint egy borítékot. A tömege számít. :)
2011. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ! :)) Esetleg azt nem tudod, hogy olyan barna csomagolópapírt hol tudok venni? Papír-írószer boltokban könnyedén rálelek egy ilyenre? :)
2011. dec. 17. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!