Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért nem bírja a torkom az...

Mért nem bírja a torkom az alkoholt?

Figyelt kérdés

A szüleim borászok,és ha bort iszom vagy akár likőrt,marja a torkom. Magán okokból vettem egy üveg rumot :P és mindig töltök magamnak egy picit,de nem bírom meginni.

Am 15 éves vagyok,tudom nem kéne innom,nyugi nem is vagyok iszákos. Csak ha van valami összejövetel(nem diszkó,nem buli utálom az ilyeneket),akkor van likőr meg bor.


A rossz indulatú válaszokat tiltom,a jó válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 17. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyomorsav túltengés, vagy azért mert 40 fokosat iszol.XD
2011. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
90 valamennyi. de egy pálinkás pohárnyit 4 óra alatt ittam meg és már nem marta annyira. de ha ujra iszok akkor fogja.
2011. dec. 17. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Hm,tizenöt évesen tényleg nem kellene innod,de ez a te meg a szüleid dolga,ebbe nekünk úgy érzem nem kellene beleszólnunk,és közünk sincs hozzá,szóval amihez nincs közöm,abba nem ütöm bele az orromat!


Az,hogy marja a torkodat,az valamilyen szinten normális,mert a rum is rövidital(pirit,égetett szesz), s akár a pálinka,égeti torkát.

Ha ez gyomorégést és egyebeket is okoz,akkor ez nekem legalábbis -sav problémát mutat,s annak utána kellene nézni,nehogy reflux legyen belőle...

Amúgy bizonyos mértékű torokégetés normális,az emberek ezért az érzésért meg emésztéskönnyítésképpen isznak jobbára rövidet,nem feltétlenül azért,hogy az 5.féldeci után az asztal alatt kössenek ki.

2011. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90 fokos pálinka?Hol engednek annyit kifőzetni?
2011. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tojáslikőr!

És igen,csak ezek marják,mert például,sört már ittam és az nem marta.

2011. dec. 18. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!