Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a vérfarkas és a farkasembe...

Mi a vérfarkas és a farkasember között a különbség? Vagy a kettő ugyanaz?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
én úgy tudom ugyanaz.
2009. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem...Mindenhol ás van de szerintem a vérfarkas képes átváltozni farkassá(?) de olyat is láttam ahol az folyamatosan a farkasember nem tud emberré változni. A farkasember pedig félig farkas félig ember és ő néha a szörny néha ember...Bár ez nem 100% mert minden filmben,könyvben,cikkben mindenhol más van...Mert az írők akik ezeket kitalálják pl. egy filmhez mindig a salyát elképzelésük alapján formázzák meg a "lényeket".
2009. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
saját*
2009. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. máj. 19. 12:58
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A Farkasember önszántából lesz farkas,a vérfarkas pedig kénytelen átváltozni,a farkasember nem bántja a szeretteit a vérfarkas pedig mindenkit széttép akit csak lát(Nem léteznek,mielőtt kérdeznéd!)
2009. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a farkasember mindig farkas "alakú", a vérfarkas viszont csak teliholdkor változik át.
2009. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

jajj dehogy!

Egy és ugyanaz csak valamelyik filmben így mondják valamelyikben úgy!


Hogy tiszta legyen:

a farkasember/vérfarkas nem tud farkassá változni és mindenkit kivétel nélkül megöl kivétel ha valakihez nagyon kötődik.

Aki ilyen lénnyé válik farkashoz hasonlító négy vagy kétlábon járó szőrös lény lesz!.

Csak akkor válik valaki Farkasemb.-ré vagy vérfarkassá ha egy ilyen lény harapja meg nem pedig farkas.

Ha aka ha nem átváltozik mégpedig teliholdkor mert ekkor a nap rásüt a holdra és valamilyen energiát sugároz a föld felé.

Így van a legendákban/mítoszokban(amelyek 500 vagy 1000 évesek is lehetnek) és a legrégebbi ősfarkasemberes filmekben!

A modern hülyeség rakott hozzá olyan dolgokat ami nem igaz pl.:

-nem kell telihold az átváltozáshoz vagy akkor változik át amikor akar! Ez hülyeség, kell hozzá a telihold és csak akkor változik át egy éjszakára!

-csupasz szőrtelen a bőre (pl.:Vérszomj című filmben)

-farkas harapja meg őket

-emberfeletti ereje van

-10-20 m magasra ugranak

-hibridek is lehetnek pl.:vámpír és vérfarkas egyszerre Az underworld filmben. Na ezen nagyot röhögtem! Szánalmas az a film!

Ezeknek mind nincsen legenda alapjuk!

2010. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha van is különbség a 2 között az emberek nem törődnek vele, egymás szinonimájaként használjuk a 2 szót. Ritkábban használt az emberfarkas kifejezés, ami ugyanezt jelenti.

Kinek mi a szimpatikus.

2010. febr. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

najó akkor egy ki tájékoztató:

Vérfarkas: félig farkas félig emberlény akit az istenek a bűnei miatt ezzel az átokkal sújtottak ha 9 évig kibírja úgy h nem eszik emberhúst (de közben szörnyű éhség súlytja )akkor visszaváltozik emberré és megváltást kap

vérfarkas: lásd fentebb

2010. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
jah és a farkasembernek van legenda/mitológiai alapja a görögöknél
2010. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!