Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Használtam egy Facebookos...

Használtam egy Facebookos alkalmazást, amiről csak később tudtam meg, hogy adathalász. (Többi lent) Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Tudjátok, terjedt mostanság a Facebookon ez a "Mi az indián neved?" cucc. És én hülye kipróbáltam... Engedélyeztem az alkalmazásnak a hozzáférési jogokat, gondoltam semmi extra... Később tudtam meg, hogy ez egy adathalász program, ami lementi a publikus adataimat. Na rohantam fel Facebookra, megnéztem a képeimet, és minden alkalmazás adta "oklevelet" kitöröltem, az oldalukról gyorsan eltűntettem a lájkomat (Nem Tetszik gomb), és szigorúan levédettem a profilomat. Így is lehet köetkezménye a dolognak? Egy valamit megtanultam: soha többé nem kattintok ilyen Facebookos hülyeségre...
2011. dec. 20. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

3 napon belül megkeresnek, és megölnek.

nem vicc!

tudják hol laksz!

2011. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Minden ilyen alkalmazás valamilyen szinten adathalász!

Amikor rákattintasz valamilyen alkalmazásra akkor az engedélyt fog kérni, hogy engeded-e neki, hogy


pl.:hozzáférjen az adatlapodhoz, képeidhez, email címedhez, a nevedbe írhat a profilodra.


Szóval az adatlap hozzáférés az az alap utána

a képedhez fér hozzá azért hogy majd az "indián neved" képed kitudja rakni neked

az email meg azért kell hogy reklám levelet küldjön neked

a nevedbe írhat a profilodra az meg azért hogy reklámozza magát a te ismerőseid közt.

És ezért terjed mint a vírus!


Érdemes nézni hogy mit engedélyezünk a fecbook-on!


Érdemes még megnézned hogy milyen alkalmazásokat engedélyeztél, ezt úgy tudod, hogy belépsz majd fiókbeállítások, alkalmazások, és itt megtalálod őket és megtudod nézni, hogy melyik mit használ fel és itt törölni is tudod jobb szélen kis (x) eltávolítás!


Likolni meg lehet mindent azzal nincs semmi nagy baj!!

Ott az a lényeg, hogy amelyik oldalt likolod az bekerül egy (megfigyelt listába) és ha az az oldal valamit kiír a saját oldalára(üzenőfalára) akkor az a te üzenőfaladon is látszik de az csak te látod.

2011. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!