Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hamburgba költöznénk, az...

Hamburgba költöznénk, az embernek lenne bejelentett munkája. Betegellátás, gyerekeknek, gyes nekem hog működik? És a nagyobb gyermek nem a páromtól van. Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Házasok vagytok? Ha igen, és a férjed német cégnél lesz bejelentve, akkor nincs gond, családi biztosítás van, tehát az övé az egész családra vonatkozik. Ha nem, akkor neked kell magad után fizetni a biztosítást, ez 140 euro körül van, plusz 18-20 a gyerekre. A gyerekeknek egyébként ingyenes az orvosi ellátás, még a gyógyszerek is (ha van biztosítása). Felnőtteknek 3 havonta 10 eurot kell fizetni vizitdíjként. Gyest nem biztos, hogy fogsz kapni, attól is függ, mennyi idős a pici. Ha nincs munkád, 1 évig kapsz 300 eurot. A családi pótlékot lemondod Magyarországon, és akkor kint kapsz gyerekenként 184 eurot.
2011. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok,a közös gyermekünk 7hónapos a "nem" közös 3éves lesz márciusba! Ha még eszembe jut valami kérdezhetek?Ugy látom elég tájékozott vagy:)Köszönöm a válaszodat!
2011. dec. 27. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Németországban élek, a lányom itt született, elég sok mindennek utána kellett járnunk :)

Persze, kérdezz nyugodtan, ha tudok, válaszolok.

2011. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az nem számit hogy nem ott szültem? Ha mondjuk mostanában házasodnánk ugyis jó vagy van valami kikötés fél év 1év?Óvodába mikor kell járni és ha gyermekem nem tud németül akkor mi van?Amugy én se.Ezeket a pénzeket havonta adják? A kicsiknek az oltás hogy működik?Egyáltalán van ott védőnő?Még kérdezek tuti :)
2011. dec. 27. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyest, vagyis itt Elterngeldnek hívják, nem tudom, hogy kapod-e, én itt szültem, nekem járt, de nem tudom, számít-e, ha gondolod, utánanézek. A családi pótlék biztos, hogy jár, ha van bejelentett lakcímetek, de a magyart akkor le kell mondani, illetve biztosításnak is kell lenni.

Oviba 2 éves kortól lehet vinni a gyereket, de jó korán kell jelentkezni, a lányom januárban lesz 2 éves, 1 éve jelentkeztünk, és még nem tudom, hogy lesz-e hely, remélem, 3 oviból egy bejön. Bár, ha olyan helyen laktok, ahol nincs helyhiány, akkor ez nem gond. Ha nem tudnak a gyerekek németül, az sem gond, az enyém sem tud, de az oviban tanítják őket, ráadásul az óvónénik szerint 2 hét alatt rengeteget tanulnak.

Védőnő nincs, illetve szülés után 10 alkalommal jön ki megnézni a babát, utána bármi van, gyerekorvos, az oltást is ő adja be.

Kérdezhetsz még :)

2011. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!