Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

J.Tomi kérdése:

Mit kell tennem ahhoz, hogy tűzoltó lehessek? Most 12. osztályba járok és érettségit kapok és, hogy mi legyen az első teendőm, hogy jelentkezhessek hivatásos tűzoltónak. Ha kell tanfolyam, akkor az mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Le kell érettségizned és ezt a tanfolyamot elvégezni:

[link]


De miért nem keresel valami jól fizető állást? Miért ilyen veszélyeset, ahol még a pénzből is alig fogsz tudni megélni?

2011. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem húzz le 4 évet valami középiskolában (lehetőleg informatikai vagy közgazdaságiba). Így lesz egy érettségid és még egy szakmád is mellé a 4 év alatt.


Aztán az érettségivel elkezdheted tanulni azt az OKJ-s tanfolyamot amit fenn írtam.


Hogyha meg mégse jönne be neked a tűzoltó szakma, még mindig fogod tudni használni az érettségid és a hozzá szerzett szakmád. Dolgozhatsz is vele. Szóval a gimnáziumot nem ajánlom.


A jövőben még akar főiskolára is mehetsz érettségivel.


1. érettségi + egy szakma (informatikai vagy közgáz szakközépbe

2. OKJ-s tűzoltóképzés

utána dolgozatsz

3. esetleg egy főiskola

2011. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amit a második válaszoló írt, az nagyon is jó lehet. A gond csak annyi, hogy a kérdezőnk 12.-es, ergo májusban érettségizik.

Én azt ajánlom neked, hogy ha van lehetőséged menj el több nyílt napra is és legyél körültekintő más szakmát illeően is.

16/L

2011. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam rajta, hogy Szolnokra megyek infora. Úgy is most is info szakos vagyok és hol találok megfelelő tanfolyamot és az mennyibe kerül?Tehát ha elvégzem csak utána jelentkezhetek tűzoltónak(HIVATÁSOS)?Vagy a tűzoltóság nem indít tanfolyamot a jelentkezőknek.Szerintem elvégzem a szolnoki főiskolát(oda úgy is fölvesznek:)). Ha tudja vki, hogy hogy működik ez a tanfolyamos dolog, akkor írja már le nekem:).


Előre is köszönöm:)))

2011. dec. 30. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:

1. lépés: érettségi


2. lépés: el kell menned egy OKJ-s tanfolyamra Tűzoltó.

Itt pl. 6 hónapos tanfolyam Szolnokon:

[link]

kéthetenként szombaton vannak órák és 25ezer ft/hó az ára +50 ezer a vizsgadíj. Pályaalkalmassági, szakmai és eü. vizsgát kell tenni a tanfolyam előtt - de a linknél mindent megtalálsz.

Itt találsz egy kis ismertetőt a tűzoltók keresetével kapcsolatban. [link]


3. lépés: Ha informatikai szakközépbe jársz, akkor ajánlatos a matekra és az informatikára, valamint a fizikára ráhajtani. A tűzoltós munka mellett, levelezőn jelentkezhetsz mondjuk egy "Mérnök-informatikus" képzésre. Ez 7 félév. A kereset a bruttó 800ezret, sőt 1,5 milliót is elérheti (ez utóbbihoz perszer valami vezetőnek kell lenned egy cégnél). Levelező tanulás közben nyugodtan dolgozhatsz mint tűzoltó.


******


Tehát most elsősorban hajts rá, hogy sikerüljön az érettségid és jó legyen a matek, fizika és informatika... azért a többi is görbülős legyen ám! :))) Aztán menj az OKJ-s tanfolyamra, ami 6 hónap, utána jelentkezz egy főiskolára Mérnök-informatikusnak (Szolnokon azt hiszem nincs) levelező tagozatra, és közben dolgozgass, mint tűzoltó. 7 félév múltán végzel a főiskolával és tuti jó kereseted lehet a mérnök-informatikus pályán is.... (szóval egy tuti jó állás lenne a tarsolyodban.

2011. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A linknél amit a tanfolyamhoz betettem, ott találsz két illetékest Szolnokon.

Békefi Angelika tanfolyamvezető bekefi@oktav.hu

Bihari Éva tanfolyamszervező bihari@oktav.hu


Őket tudod e-mailben megkérdezni, hogy pontosan mihez elég ez a Tűzoltó tanfolyam.

2011. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hasznos volt az infóm???
2011. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:))))Sokat segítettél ezzel az infoval.Akkor majd kapcsolatba lépek a tanfolyam illetékeseivel:)))
2012. jan. 1. 01:40
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:)

Még egy kérdésem lenne:

Ha jelentkezek a Tűzoltóságra, akkor ők nem indítanak külön tanfolyamot a jelentkezőknek??:)))


Köszi:)

2012. jan. 2. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:

De persze! És ez lenne a legegyszerűbb útja! Bemégy arra a tűzoltóságra ahol szeretnél majd dolgozni és jelentkezel! Ha behívnak akkor fizikai felvételi, meg orvosi Pesten! És elvégezheted a tanfolyamot! Tűzoltó parancsnokságoktól függően, van olyan parancsnokság aki fizeti a képzést van olyan aki nem, és olyan is aki ha jeles vizsgát teszel akkor visszafizeti a tanfolyam árát! [link] ha itt lentebb görgetsz, látni fogod hogy követelmény: a jelentkező legyen a tűzoltóság tagja, vagy rendelkezzen

a beiskolázó befogadó nyilatkozatával

kisgépkezelői vizsga megléte (legalább 3 gépcsaládból sikeres vizsga).

2012. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!