Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 54cm2 az hány cm? :D :D :D...

Ugrai Laura kérdése:

54cm2 az hány cm? :D :D :D sajnos hülye vagyok a matekhoz akármennyire is gáz de még csak 4. -es vagyok. :||

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 15:24
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
58%
és a kérdésed is ételmetlen
2012. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szemerey ***** válasza:
36%
Nem tudok segíteni. Végigbukdácsoltam a gimnáziumot matekból. Azt mondanám, hogy 108. Nemes egyszerűséggel megszoroztam kettővel :D De mint írtam volt sötét vagyok hozzá :D Tuti most is megbuknék!
2012. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szemerey ***** válasza:
0%
Értelmetlen matematikai kérdéseket megfejtek :O Zseni vagyok?
2012. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nembaj de azért köszii :)
2012. jan. 2. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:

A cm2 [ négyzetcentiméter] terület mértékegysége, a cm [ centiméter ] pedig hosszúságé, ezért nem is lehet átváltani.



területre példa: 1 cm2 egy olyan négyzet területe, amelynek oldalai 1 cm hosszúak.

2012. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a cm2-t ne akard cm-re váltani,mert nem fog sikerülni...:D
2012. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahogy felettem is irtak a negyzetcm-t nem lehet atvaltani cm-be.


Szerintem a feladat inkabb ugy szol hogy milyen oldalhosszusagu negyzet terulete lehet 54 negyzetcm.


Ha egesz szamok halmazan dolgozunk akkor:

1*54

2*27

3*18

6*9-es negyzetekrol beszelhetunk, amiknek a terulete 54 negyzetcm.

2012. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

IRD FEL MAGADNAK! Elmagyarázom.


54cm2 (ez ugye a négyzeten van! Ahhoz, hogy a kettes szám eltűnjön onnan gyököt kell vonni) ---> tehát felírod, hogy)


gyök alatt 54 cm2 (ne így betűkkel, hanem a gyök alatt legyen)


1. Az 54ből úgy vonsz gyököt, hogy megfogod a számológéped és beütöd, hogy 54 rányomod a gyöknek a jelét. 7,3485 az eredmény kerekítve.

2. Nemcsak a számból kell gyökötvonni, hanem a cm2-ből is. Gyök alatt cm2 egyszerűen csak cm


Tehát gyök alatt 54 cm2 = 7,3485 cm

2012. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
De minek akarod átváltani, mikor négyzetcentiméterbe kérték??? No mindegy! Én átváltottam nekem az előbb.
2012. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ezeknek az átváltásoknak az a lényege, hogy pl. (most egy egyszerű). A 9-nek a gyöke 3, mert ha a számot önmagával megszorzod a 9-et adja eredményül. 3*3=9 tehát 9 gyöke a 3.


Az x mindig az ismeretlen szám. Minták. Az első az alapképlet oda tudod behelyettesíteni:

x a négyzeten = x szorozva x-el.

3 a négyzeten = 3*3

9 a négyzeten = 9*9

1 a négyzeten = 1*1


(ez idáig gondolom nem nehéz)

*****************************


Ha azt mondom, hogy valamilyen mértékegység is szerepel mellett a négyzeten a számra és mértékegységre is vonatkozik. Alapképlettel kezdem (x az ismeretlen és példák utána):


x cm2 = x a négyzeten, cm a négyzeten

3 cm2 = 3 a négyzeten, cm a négyzeten

9 cm2 = 9 a négyzeten , cm a négyzeten


Ahhoz, hogy a négyzeten (vagyis a kettes szám eltűnjön), mindig gyökvonást kell használni, vagyis (ezt írd fel jelekkel, mert csak akkor fogod érteni, normálisan a gyökjelet használd!:


gyök alatt xcm2 = gyök alatt csak az x és mellé külön cm


Számokkal:

gyök alatt 9 cm2 = gyök alatt 9cm2 = gyök alatt csak a 9 és melléírod (nem a gyök alá, hogy cm) ---> a 9-ből pedig gyököt vonsz.


Vagyis gyök alatt 9cm2 = 3 cm



(hát wordbe egyszerűbb lett volna magyarázni!)

2012. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!