Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire vihettem ezzel az életben...

Mire vihettem ezzel az életben ha?

Figyelt kérdés
Egy olyan gimibe járok ami benne van az országon a 10 legerősebb gimibe és mindenből négyes vagyok úgy 5 tantárgyból van ötösöm félévkor és 9.osztályos vagyok?
2012. jan. 2. 19:28
 1/7 Ibanez válasza:
Hát ha így folytatod talán még javítani is tudsz akkor sokra. Mindenkép csinálj nyelvizsgákat minél többet. Akár orvos is lehetsz, vagy legyél politikus és dolgoznod se kell :D
2012. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened.Esetleg gondold át mely tantárgyak mennek könnyebben vagy jobban és a szerint választani valamilyen foglalkozást.Nézz körül az egyetemek, fősulik honlapján, ott megtalálhatod a szakokat/képzéseket.:)
2012. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mehetsz jogásznak (ha erősséged a töri és a magyar), vagy mérnök-informatikusnak (ha a matek és fizika/informatika), vagy esetleg közgazdásznak (ha jó vagy matek és töri/nyelvből, éptész/építőmérnök lehet (ha informatika, fizika, matek és rajzból vagy jó).


Talán legjobban a mérnök-informatikusok keresnek, vagy talán a villamosmérnökök.

Ha a jogász pálya nem érdekel, de a jog igen, akkor tanulhatsz közigazgatási szakon (ez áll legközelebb a jogászhoz, de mégse jogász.


Ha figyelmes vagy, esetleg tanulhatsz légiforgalmi irányítónak tanfolyamon (de ehhez 20 évesnek kell lenned, hogy elkezd és csak nappalin van! Ők még többet keresnek mint a mérnökök. Fontos a nyelv is hozzá.


Főiskolák és egyetemek. Itt tudsz szakot keresni:

[link]


Itt sulit:

[link]


De neked még a középiskola van hátra. Annyit azért sajnálok, hogy gimibe mentél, mert az semmi szakmát sem ad, csak simán érettségit. Ugyan annyit ér a munkaerőpiacon, mint egy szakközépiskolai érettségi és ráadásul szakközéppel nemcsak érettségid, hanem szakmád is lenne.


A felvi oldalán nézz körbe, mert fontos, hogy tudd melyik két tantárgy a felvételi tárgy, hogy miből kell ráhajtani.

2012. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orvosi pályán vigyázz, mert van ugyan államilag finanszírozott, de ugye minden államilag finanszírozott helyen csak max. egy évre van garantálva, hogy bekerülsz, aztán ha van tőled egy picit jobban tanuló, átkerülsz fizetősbe. Az orvosi pálya nagyon drága: 8-9százezer / félév a tandíj. ---> nemhiába húznak el innen az orvosok a fenébe. A felvi.hu oldalra fel szokták tenni a tandíjakat - még nincs fenn, de szerintem februárba ott lesz.
2012. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval az orvos alig keres itthon valamit. Nincs nettó 150-200e sem a bére.

Egy mérnök-informatikus havi 5-8százezret is megkeres nettó. No ha meg igazgató vagy....

2012. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Kihagytam hogy az A osztályba járok ez a legjobb osztály és azon belül matekot és fizikát tanulok nagyobb óraszámban.

A fizika számomra itt a legnehezebb (eddig nem volt az) a matekkal még úgy elvagyok. Tehát a mérnök elég necces mivel az fizika és matek. A közgazdászon gondolkoztam mivel az töri és matek de a törit meg olyan sokáig tart megtanulni..: / de majd belehúzok..:)

Csak féltem hogy középiskolai négyessel nem vihetem sokra..Ja és azért nem választottam szakközepet mert azok nem annyira erősek itt a közelben.

2012. jan. 3. 15:57
 7/7 A kérdező kommentje:
most látom hogy értelmetlen a kérdés,de a válaszolók nem értelmezték félre de azért leírom hogy mire vehetném* ...
2012. jan. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!