Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 21 hetes terhes vagyok és...

21 hetes terhes vagyok és abba fogom hagyni az iskolát de van már szakmám! Hogy abba hagyom a sulit meddig kapom az árvaellátást és meddig érvényes a társadalom biztositásom? Jelezem a Nyugdíj Folyositónak h terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 13:37
 1/3 tetris ***** válasza:

Édes Istenem! Még iskolába jársz, ráadásul árva is vagy, de már teherbe is estél. Csak remélni tudom, hogy megvan a háttér a gyermek vállaláshoz. Biztos partner, aki majd feleségül is vesz belátható időn belűl, biztos lakhatás, némi egzisztencia. Hát legalább már van egy szakmád.

Minden jót kívánok neked is, és a picinek is!

2012. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia!Nem eszik azért olyan forrón a kását!Én elvégeztem az iskolát igaz,de én is elég fiatalon estem teherbe!20 évesen!Nos de nem is rólam van itt szó!Az árvaellátást barátnőm is kapta, mivel meghalt az apukája,de csak míg iskolába járt,úgy tudom addig jár!A társadalom biztosításod érvényes,de mivel tanuló voltál, nincs munkahelyed,ezért magadnak kell fizetned sárga csekken, hogy el lássanak akárhol,Azt hiszem 5000ft-on felül van ez az összeg!Alanyi jogon jár, ha már megszületik a pici az ingyenes ellátás ,most még ezen ne aggódj,de ha jársz rendszeresen védőnői tanácsadásra, ott is sokat kérdezhetsz,kedvesek és segítőkészek bármit is kérdezel, hiszen ők találkozhattak már igen sok történettel és "esettel"!Remélem hogy a szülői háttér legalább megvan és nyitottak feléd,meg a párod is részt vesz,felelősséget vállal!Ez nem tartozik senkire sem ,nem azért írtam,de sokkal nehezebb, ha az embert nem segíti senki ebben az áldott állapotban!Nem sokat tudtam segíteni,de annyi biztos hogy a gyes és a családi pótlék összege nagyjából neked 38000 -ft lesz!Anyasági segély is járni fog egyszeri támogatás,(65000 Ft ha már megszületett a pici)az is nagy segítség,ha nem volt munkahelyed és nem kapsz gyedet,mert az több lenne mint az a kevés kis gyes!Önkormányzattól gyermekvédelmi támgatásra jogosulhatsz,ha egyedül élsz a pároddal és a létminimum alatt lesz a befolyt fizetésetek.és az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 38000ft ot!Kevéske kis pénz ez és nem tudom hogy mindenütt így megy e ez mint itt nálunk,de sok kicsi sokra megy és minden egyes fillérre szükségetek lesz!Sok szerencsét és nagyon jó egészséget kívánok neked és a Babádnak!Kívánom hogy a kezdeti nehézségeken lendüljetek át sikeresen és boldogan nőjön fel a Picurkád!Anno nekem is enhéz volt de a párom és a családom mindenben támogatott és jól döntöttem mert felneveltem és már több mint 6 éves a lányom és imádom a mindenem és példakép vagyok neki már most!Ennél nem kell több egy édesanyának!Hamarosan te is az leszel,de sok megpróbáltatással és lemondással jár egy gyermek,de most is azt mondom így 27 évesen lassan hogy megéri!Szia!Timi
2012. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bocsanat!Helyesbitek!Remelem legalabb az egyik szulod el es az osszetarto rokonsag is nagy segitseg lehet!Persze senkire nem szabad raeroltetni magad nem errol van szo!De nagy segitseg nehez helyzetben ha tamaszkodhatsz valakire!
2012. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!