Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy dobos srác mindenképpen...

Egy dobos srác mindenképpen művészlélek?

Figyelt kérdés
Nyilván szereti a zenét, ha azzal foglalkozik, de maga a dobolás nem kifejezettem kreatív. Nem leszólásból írom, hanem úgy értem, hogy megtanulhat dobolni egy nem kimondottan művészi hajlamú ember is, ha van hozzá kedve, szorgalma, kitartása.
2012. jan. 9. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Minen hangszeren meg lehet tanulni szorgalomból és kitartásból, csak nem mindeggy milyen szinten. Attól, mert alaki zenél, nem lesz művészlélek.
2012. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De ugyanakkor, hogy valaki még nem művész, lehet jó dobos. Legfeljebb tisztes iparos, aki jó hangulatot tud teremteni különféle szórakozóhelyen, baráti társaságban stb.

Ha csak össze-vissza kínozza szegény hangszert, az más.

2012. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szorgalommal, kitartással majdnem mindent meg lehet tanulni, egyszer a tv-ben volt egy műsor erről, azt mondta az ürge, hogy rajzolni is mindenkit meg tudnak tanítani, még azt is, aki bizton állítja, hogy ő sose fog megtanulni, mert nincs hozzá tehetsége. (És nem a manapság divatos jobb agyféltekés rajzolásról volt szó.)


Namost, ha majdnem bárki majdnem mindent meg tud tanulni, akkor hol kezdődik az igazi művészet?

2012. jan. 9. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
A művészet egyfajta önkifejezés én úgy gondolom. Ezt mindenki maga érzi, de a tanulástól ez nagyon messze van, elmagyarázni nem tudom. Művészeti suliba járok, és elég sok művészlélek van ott, de látszik, hogy sok olyan is, akik csak úgy odacspódtak.
2012. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
19:35 tehát ha valaki mondjuk zenét szerez, az már művészet, mert ő maga alkotta meg, és az ő gondolat- vagy érzelemvilágát fejezi ki, de ha "csak" játszik egy hangszeren, abban nincs benne ő maga?
2012. jan. 9. 20:54
 6/10 Rsta válasza:
A művészet mára már elég tág fogalom, amibe ez is, az is beletartozhat. Magán a művészeten belül végezhetünk további, ilyen-olyan szempontok szerinti osztályozást - és itt nem különböző művészeti ágakra vagy a stílus irányzatokra gondolok - de ahhoz akkor már konkrétan meg kell határozni, hogy milyen feltételek alapján tesszük azt.
2012. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Rsta válasza:
Amúgy szerintem művész az, aki a bárki más által is megtanulható dolgokból és az így kialakult eszközrendszerből tetszetősebb dolgot hoz ki, mint a nagy átlag.
2012. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rsta válasza:
És ebbe beletartozik az is, hogy zenész esetében egy megírt darabot is elő lehet úgy adni, hogy az különlegesebb legyen, mint más játéka és mindezt természetesen úgy, hogy nem módosítjuk a darabot. Ez az, amit valamin túl már megtanulni nem lehet. Az ilyen művész az igazi művész.
2012. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek az előttem szólóval :) Lehet előadni, és szerzeni is úgy hogy az művészet legyen. Megmagyarázni nem tudom jobban.. :)
2012. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. jan. 10. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!