Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valamiféle ujjrend a...

Van valamiféle ujjrend a zongorán?

Figyelt kérdés
Sose tanultam tanártól és amit tudok azt is csak hallás után. Néhány barabot el tudok játszani kétkézzel, de mire sikerül úgy megtanulnom hogy visszaadja azt amit hallok, megutálom. Néha úgy érzem föl kéne adni:(
2012. jan. 11. 17:11
 1/6 anonim válasza:

Nem szabad soha feladni én azért sem adom fel

mert Apukám elhunyt és még ő vette nekem a zongorát

és addig ameddig még lehet addig zongorázni fogok.

Próbálj meg valami olyat kitalálni ami téged hajtani

fog hogyha mondjuk eleged van belőle valami ilyenre

kéne gondolnod. Hány éves vagy!?

Én tudok ujjrendeket, de ahozz tudnom kéne

milyen idős vagy. Mióta zongorázol?

2012. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

15 vagyok, igazi nagy zognoránk sosem volt, de amióta az eszemet tudom volt egy kisebb szintetizátorunk (kicsinek mindig azon próbálkoztam).

2 éve kaptam egy nagyobbat szóval azt lehet mondani, hogy azóta.

2012. jan. 12. 15:02
 3/6 anonim válasza:

Őőő.

Az ujjrend:


Az ujjakat beszámozzuk: az 1-es ujj a hüvelykujj, az 5-ös a kisujj. A kottában segédletként gyakran jelölik a hangjegy alatt számmal, hogy melyik ujjal üssük le a kezdőhangot. Ha a kezdőhang a legmélyebb a kottában, akkor ez jobb kéz esetén az 1-es ujj, bal kéz esetén a kisujj lesz. Ha nincs jelölve, akkor is az alapján tudjuk meghatározni az ujjrendet, hogy a dallam minél több hangját a kéz elmozdítása nélkül le tudjuk ütni. Ha ez nem lehetséges, akkor a kezet el kell mozdítani. Ilyenkor szintén jelölhetik a kottában, hogy amit eddig az 5-ös ujjal ütöttünk le, az pl a kettesre cseréljük le.


Hogyha meg adsz egy email címet tudok jobban segíteni :))

2012. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 13. 14:40
 5/6 anonim válasza:

Hallás után játszom én is, pontosabban a gitártudásomat próbálom mostanában átültetni zongorára.

Szerintem ami nagyon fontos ebben az esetben is, az a skálázás gyakorlása. Minél jobban begyakorlod őket, és a "kezedben lesznek", annál kevesebb lesz a melléütés, és így nem fog elmenni a kedved a zenéléstől.

Kottaismeret nélkül szerintem ez az oldal nagyon hasznos:


[link]


(a számok az ujjakat jelölik)


És hogy ne legyen olyan unalmas a skálázás, én időnként bal kézzel bejátszok alá valamilyen kíséretet.

2012. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ja, a linken csak a dúr skálák vannak, de megtalálhatók a moll skálák is, ha rákeresel.


Érdemes olyan sorrendben tanulni a különböző skálákat, ahogy itt vannak felsorolva, mert így mindig csak "egy hang változik" az előző skálához képest. (Így nem tűnik bonyolultnak és érthetetlennek az egész rendszer. Amúgy az előjegyzések sorrendjében vannak: nincs, 1 #, 2 # stb., aztán a b-sek...)

2012. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!