Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Saját készítésű ékszerekkel...

Saját készítésű ékszerekkel foglalkozók (főleg süthető gyurma), válaszolnátok a kérdéseimre? Ékszertartozékok: honnan?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne...

Az első, hogy hol/ mennyiért veszitek az ékszerekhez szükséges tartozékokat, tehát a láncot, a fülbevalóhoz a bedugóját, a gyűrűt, stb, illetve sok ilyen ékszernél láttam pl a süthető gyurma kiegészítéseként mindenféle fém formákat is (ilyenekre gondolok: [link] ), ilyeneket hol lehet beszerezni?

A másik kérdésem, hogy a süthető gyurmáknál sokszor látok olyan állagot, mintha krém lenne, és olyat is, mintha valamilyen öntet lenne. Ezekhez, illetve a lakkozáshoz mit használtok? (elvileg a Fimonak vannak ilyesmi termékei)

Utolsó kérdésem az lenne, hogy mi a tapasztalatotok a Cernit süthető gyurmákkal kapcsolatban? Illetve, hogy hol/mennyiért veszitek ezeket?


2012. jan. 12. 11:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még egy: milyen festéket használtok a gyurmák festéséhez? (sütés előtt v. után?)
2012. jan. 12. 14:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem gyártok magamnak ilyeneket,de a tapasztalatom az tudja hogy hol kell megvenni amit akarsz.

Elösször is a kis apró fémcuccok amik díszek ezeket kreatív boltban láttam ilyet,pontosabban a westend-ben a legalsó szinten a match mellet van egy hobby bolt és ők tele voltak ilyen apró mügyürökkel.nem állítom hogy a legolcsóbb bolt de ott mindent találsz amire szükséged lehet.

És a süthető gyurmát sütés elött max csak kerámia mázzal festheted amivel a köcsögöket is szokták festeni kiégetés elött.De vannak speckós festékek is de azok drágák,lehet hogy a sima neolux is megteszi szerintem ,de az ilyen hobbiboltokban hozzáértő szaktudással rendelkező eladók vannak ők ezt biztos joban vágják.

Ha valamit akarsz venni a vaterán szoktak olcsóbban is cuccok lenni,vagy ha nagyon merész vagy menj ki a kínai piacra(négysárkányra).Ott valami akkor olcsó ha sokat veszel,de nem ajánlanám mert keményen kizsebelnek a ferdeszeműek,szal csak óvatosan.

2012. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. jan. 14. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérmeszerú cuccot, folyékony gyurmával gyártyák (összekeverik a folékony gyurmát színezéssel), A lakkal én is hadilábon állok:D De sokan kedvelik a 3d lakkot, állítólag nagyon szép. A fém formák a fityegő/zsukok, minden göngyös boltban beszerezhető. A cernit...háát attól függ hol veszed, én jártam úgy, hogy 6 színből 4-el nem lehetett mit kezdeni, morzsolódott, kemény volt, nem állt össze, gondolom hónapok óta állt raktáron. Ezt folyékony gyurmával vagy valamilyen olajjal lehet kicsit korrigállni.

Festésre, akrilfestéket, utána, de lehet előtte ilyen krétaporral, vagy pigmentporral, azt szoktam még használni nagyon szép. De attól függ mit akarsz, lehet hogy nem is kell festeni, mert rá is tudod nyomtatni a mintát.

Boltok amik jók, hát leginkább webshopot tudok mondani: gyongyvilag.com, hobbymuvesz.hu, gyongy-elet.hu, csinaljekszer.hu, meska-alkotók boltja ugyebár, vaterán mindenamigyongy rennie_2008, a legtöbb felsorolttól legalább 3x vásároltam és még nem csalódtam.

2012. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!:)
2012. jan. 15. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:
én teszveszen veszek hozzá mindent, mindenamigyongy és szalvetamania eladóktól, nagyon jó cuccaik vannak olcsón. Volt, hogy ötöd annyiért vettem meg ugyanazt a fityegőt, mint az itteni hobbiboltban
2012. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!