Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Illegális dolog külföldről...

Illegális dolog külföldről behozott autót itthon eladni papírok nélkül?

Figyelt kérdés
Papírok nélkülit úgy értem hogy például alkatrésznek?
2012. jan. 13. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, illegális bármelyik autó eladása papírok nélkül.

Alkatrésznek forgalomból kivonási papírok kellenek.

2012. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor aki mondjuk angliából hoz be jobbkormányos autót és itthon alkatrésznek szeretné eladni az mind törvényt szeg?
2012. jan. 13. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
és papír nélkül egyáltalán hogy hozza be?
2012. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Angliában pl. vehetsz autót, kivonod a forgalomból, és még aznap elindulsz vele magyarországra, úgy hogy az angol papírja nálad van, angliában le van könyvelve hogy nem használod közutakon, mivel ott nincs az a kitétel hogy add be bontóba ahol adnak neked igazolást hogy a gépjárművedet nem használod többé. szóval hazahozod lábon a kocsit az angol logbook(forgalmi) megvan, ami lényegében arra jó csak hogy tudod igazolni a kocsi eredetét, tehát hogy nem lopott. itt jön a kérdésem, ha valakinek pont egy ilyen kocsira van szüksége és megveszi tőled akkor az illegális-e? ha az illető aki megveszi nem akarja forgalomba helyezni, csak donorként használná, vagy tegyük fel egy isten háta mögötti tanyán él és egy 400-500 fontos audi a6-ost akar "széthajtani". mert itthon egy a6 nem 400-500 fontba kerülne.
2012. jan. 13. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor viszont van papír a kocsi eredetéről. A lábon hazahozatalhoz egy egyszeri útvonalengedély kell, érvényes műszaki vizsga. Mert ugye egy rossz fékes kocsival nem illik 2ezer km-t közlekedni. Plusz még egy egyszeri kötelező biztosítást is kell kötni. Csak így lehet lábon hazahozni. Ezért hozták inkább trailerrel Németből, Svájcból, stb.

A tanyán egyébként elmozgolódhat vele valaki, de ha közútra merészkedik akkor már rizikós, mert rendszám eleve nincs.

2012. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Dolgoztam Angliában, és mikor hazajöttem, hoztam magammal a dolgaimat a kocsimmal, és azután eladtam. A kocsi műszakilag teljesen rendben volt, nem egy ipari roncs volt. Most nemrégiben azt hallottam hogy ez a dolog illegális. Arra vagyok kíváncsi hogy mi igaz ebből.
2012. jan. 14. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:

5.vagyok.

Mint említettem, érvényes műszaki és biztosítás nélkül sehol sem lehet közlekedni, ez ugye logikus. Ha megcsípnek nincs szerencséd, ha nem akkor nyertél.

Én is vettem Németből hozott autót, egyszerűen nem akarták többet vizsgáztatni és ott a bontóba adásnál sokat kellett fizetni. Ez csak egy Kadett volt, de jobb állapotban mint az enyém, ebből újítottam a gépemet. A a kaszni meg motorblokk ment a vastelepre. De ennek voltak papírjai, adásvételi is. Nem kellett 2000km-t illegálisan furikázni.

2012. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!