Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki leírná nekem Démétér...

Valaki leírná nekem Démétér Istennő belső jellemzését?

Figyelt kérdés
Legyetek szivesek ne másoljátok be a történeteket, a BELSŐ tulajdonságaira vagyok kíváncsi és nem az életére meg a mítoszokra. Aki ezt nem érti meg az ne írjon!
2012. jan. 13. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
He...? Szted van, aki itt személyesen is ismeri? O_o
2012. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs de akkor is aki mégis többet tud róla mint én!
2012. jan. 14. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Démétér a föld termékenységének istennője a mezőgazdaság védnöke. Nagylelkűsége táplálja az embereket.

Démétér (görögül Δημήτηρ, annyi mint "Földanya") a görög mitológiában a földművelés és a termékenység istennője. Az ő segítségével hozott termést minden növény, ő érlelte meg a gyümölcsöket és ő készítette fel a kalászokat az aratásra. Démétér tanította meg az emberiségnek a földművelés művészetét, ő adta az ekét az embereknek és ő mutatta meg a vetés, illetve veteményezés tudományát is az emberiségnek. Ezzel megvetette az emberek letelepedését is, és ezáltal a letelepült emberi társadalmak istennőjeként is tisztelték. Kronosz és Rheia leánya volt, Zeusz testvére, akitől legkedvesebb gyermeke, Perszephoné született.


Démétért általában komoly nőként ábrázolták hosszú tógában. Jobbjában tartotta termést hozó botját, amellyel olykor végigsuhintott a termőföldek felett. Baljában gyümölcskosarat vagy búzakalászokat tartott. Gyakran ábrázolták sarlóval a kezében. Fejét fonott kalászkoszorú díszítette. Néha fáklyát tartva is megjelenítették utalva Perszephoné keresésére. Szent állata volt a kígyó és a disznó is. Rómában Ceres néven tisztelték.


Annak ellenére, hogy Démétérnek törvényes férje sohasem volt, mégis az ő papjai vezették be az ifjú házasokat a házasélet rejtelmeibe. A legendák még egy gyermekéről szólnak. Egyszer egy háromszor felszántott földön szeretkezett egy titánnal. Ennek eredményeként született meg Plutosz, a gazdagság és bőség istene.



szedd ki belőle a lényeget. 1 másodperc volt megkeresni google-val....

2012. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi de ezt én is megkaptam ,én még ezen kívül ketesek jellemzőket :P
2012. jan. 15. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!