Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy orvoskongresszus szervező...

Egy orvoskongresszus szervező mit csinál pontosan;mit kell tanulni, hogy az lehessek és ez Magyarországon mennyire érné meg?

Figyelt kérdés
12.-es gimnazista vagyok és még nem tudom, hogy pontosan majd mit szeretnék tanulni/dolgozni(mindenképp biológiával/emberekkel kapcsolatos)és valaki múltkor megemlítette nekem ezt az orvoskongresszus szervezői szakmát ami nagyon megtetszett, de csak elég kevés információt találtam róla az interneten
2012. jan. 14. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Először egy kérdés:

Pontosan milyen szervezésre gondolsz? Összehívni az embereket? vagy magát a konferenciát megcsinálni (hangtechnikát, tolmácstechnikát meg ilyeneket)?

2012. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Emberek összehívása,program megszervezése inkább ez a része érdekelne
2012. jan. 14. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudok segíteni. Abban tudtam volna tanácsot adni, hogy maga a gyűlés megszervezése (hang- fénytechnika meg ilyenek).
2012. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként egy sima rendezvényszervező végzettség meg hozzá valamilyen egészségügyi végzettség szerintem elég. De mint köztudott, hogy az orvosok is iszonyat keveset keresnek Magyarország - alig minimálbér -, így úgy gondolom, hogy egy ottani rendezvényszervező (aki ráadásul még életet sem ment) sokkal többet keresne. Szerintem nem éri meg.


Ma már orvosnak lenni sem éri meg, csak akkor ha tanulod és kimész külföldre. Hallgasd egy kicsit a híreket, hogy az egészségügy egyáltalán nincs megfizetve. Bp-en egy utcai sepregetőnek 120-130ezer abruttó bére (tavaly volt belőle nagy hírverés). No egy nővérke sem keres ennyi, de még egy orvos is csak ezen a határon mászkál.... pedig keményen fizeti a tandíját.


Szóval a biológia, orvoslás anyagilag egyáltalán nem megfizetett szakma.


De itt a cikk: [link] Alig keresnek 100e felett.


Egy informatikus vagy villamosmérnök meg nettó 3-4-6százezret is megkeres. Egy jogász is 2-3százezret vagy akár többet. Egy légiutasirányító pedig 7-8-9százezret is megkereshet havonta. Adminisztrátorként pedig havi 100-130ezer körül kereshetsz. Adminisztártorként, titkárnőként felsőfokkal vagy legalább nyelvvel akár 180-200ezret is kereshetsz. No ott az egészségügyben még ennyit sem fogsz kapni.


De te tudod! NÉzd minden este a hiradót rendszeresen és hallgasd a politkát, jelenlegi állapotokat.

2012. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendezvényszervező tanfolyam: [link] Ára 22500/hó (hat hónapon át)


Érdemes elgondolkodni, hogy megéri-e kb. olyan anyagi keresetért rendezvényszervezőnek lenni, amit egy sima adminisztrátornak is megfizetnek.


Ajánlok egy cikket: Rendezvényszervezők a pácban [link]



NÉz körbe a www.profession.hu oldalon. Nincsenek is állásajánlatok rendezvényszervezőknek! Nem találnál állást se. Ha meg kifogsz egyet, akkor akár tetszik a fizu akár nem, nem tudsz mást csinálni, mert nincsek állások.

2012. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!