Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen középiskolát tudnátok...

Ricsii ^^ kérdése:

Milyen középiskolát tudnátok ajánlani? 4-es tanuló vagyok és Budapest érdekel.

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Én valami szakközépiskolát ajánlanék.

A szakközépiskolában kapsz nyelvet, érettségit + egy szakmát.


Ajánlom pl. a közgazdasági szakközépiskolákat.

Ez pl. egész jó: [link]


Itt találsz jelentkezési lapot is: [link]


Itt elolvashatod, hogy miből van felvételi írásbeli: [link]


A 4 éves közgazdasági képzés során ilyen tárgyakat tanulsz: [link]

Itt láthatod pl. hogy kémia és földrajz csak a 9. osztályba lesz. 9. osztályba elkezdesz egy nyelvet tanulni és a 10. osztályban még egy nyelvet tanulsz majd mellé.


Itt pedig a felvételi tájékoztató, amiből mindent megtudsz: [link]

a 10. oldalon a 4 éves közgazdaságit nézd.


Miért jobb szakközépben mint gimiben? Szakközépben nem csak érettségit, hanem szakmát is kapsz és jobban el tudsz vele helyezkedni. Ha tovább akarsz menni főiskolára, egyetemre, ugyan úgy továbbmehetsz.

Ráadásul a közgazdaságtan alapjait ha itt megtanulod, akkor lehet még érdekelne a jövőben a [link] is. Bár ide sima érettségei után is jöhetsz.


A két nyelvnek pedig ebben a szakközépben sok hasznát fogod venni.


Szerintem nagyon jó ez a suli. Ha nem tetszik, keress valami másik szakközépiskolát.

2012. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Én is szakközépre gondoltam, de én vendéglátóipar-ba..(Gundel)

Arról vélemény?:)

2012. jan. 15. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itthon nem keresnek sokat a szakácsok. Olyan nettó 100-130ezer körül. Ennyit egy adminisztrátor is megkeres nyelvvel.

De amúgy nem rossz munka, csak ezzel igazán külföldön tudsz érvényesülni. Itthon talán megéldegélsz. Ha egy kis kifőzdében lesz munkád, akkor örülsz, hogy minimálbéren, vagy afelett egy minit keresel.


Nem egy jól fizető szakma, ráadásul tanfolyamon is elvégezhető... szerintem felesleges 4 évet érettségivel ráfecsérelni, mikor néhány hó alatt tanfolyamon is elvégezhető.... ha esetleg külföldre akarsz költözni.

2012. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ööö.. háát én igazából külföldre mennék ki..

És én azt hallottam, hogy jól keresnek..Az ismerőseim is aztmondják..:|

2012. jan. 15. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak a legjobb szakácsok keresnek jól, és manapság már külföldön is nehéz elhelyezkedni bármilyen szakmában, valamint egy főzőtanfolyam, vagy a szakácskönyvek és internetes receptek betanulása és gyakorlása is segíthet jó szakáccsá válni. Azokból a szakmákból, amelyekhez nem kell informatikai végzettség meglehetősen kevés van, pláne Magyarországon. Informatikából erős iskola Budapesten mondjuk... pl az Umszki. Kiváló informatikai és főzési képességekkel felszerelkezve később sokkal nagyobb esélyed lesz egy munkalehetőség megszerzésére, ha a szakács szakma nem jönne össze, még mindig ott lesz egy képzettség ami lehetőséget adhat a megélhetésre.
2012. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. jan. 16. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!