Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tippeljetek mennyit kereshet...

Tippeljetek mennyit kereshet egy plébános?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de JÉzus ingyen adta a tanítást.


Pál a 2 Kor. 11:7-nél "Avagy vétkeztem-é, mikor magamat megaláztam, hogy ti felmagasztaltassatok, hogy ingyen hírdettem néktek az Isten evangyéliomát?"


zsolt 145:17 "Megnyitod a te kezedet, és megelégítesz minden élőt ingyen."


Jézus tanítványai is ingyen mentek és a Máté 24:14 szerint az utolsó napokban is prédikálják a királyság jó hírét - nem írja, hogy most majd pénzt kérnek.


Biblia véleménye a papokról:

- "A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő urát. És ha én atya vagyok: hol az én tisztességem? És ha én úr vagyok, hol az én félelmem? azt mondja a Seregeknek Ura néktek, ti papok, akik útáljátok az én nevemet, és ezt mondjátok: Mivel útáljuk a te nevedet?" (Mal 2:6) - ugye elrejtik Isten nevét :)


"Most azért néktek szól ez a parancsolat, ti papok!

2Ha meg nem hallgatjátok és ha nem veszitek szívetekre, hogy dicsőséget adjatok az én nevemnek, azt mondja a Seregeknek Ura: átkot bocsátok reátok, és elátkozom a ti áldásotokat; bizony elátkozom azt, ha nem veszitek szívetekre!

3Ímé, én megrontom a ti vetni való magotokat, és szemetet szórok orcáitokba, a ti ünneplésteknek szemetjét, és ahhoz hordanak ki titeket.

4És megtudjátok, hogy azért adtam néktek e parancsolatot, hogy szövetségem legyen a Lévivel, azt mondja a Seregeknek Ura.

5Szövetségem volt vele életre és békességre, és félelmül adtam azt néki és félt engemet, és megalázta magát az én nevem előtt.

6Igazság törvénye volt az ő szájában, és nem találtatott álnokság az ő ajkaiban; békességben és egyenességgel járt velem, és sokakat megtérített a bűnből.

7Mert a papnak ajkai őrzik a tudományt, és az ő szájából törvényt várnak, mivel a Seregek Urának követe ő." (Mal 2:1-7)



Látható mit mond a Biblia arról, hogy pénzért adni az igét és arról, ahogy a papok tanítanak és titkolódznak.


Szóval gőzöm sincs mennyit kereshet! és miért is kérne, mikor minden hűséges aki prédikál (Máté 24:14) ingyen adja.

2012. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.csak mert most láttam egy riportot,ahol ellopták a pap szerszámait.árulkodot a tvseknek és azt kérdezte:miért nem kért?szerintetek adott volna?különben is szabad egy papnak árulkodni?
2012. jan. 15. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk: ugye a Biblia tiltja a háborút. Azt mondja, hogy ne fogj fegyvert, meg ne ölj!

A ne ölj!-t biztost tudod, hogy benne van. Ezt mindenki tudja.


Az tuti nem az igaz vallás, ahol megáldják a fegyvereket. Márpedig a pápa is megáldja a háborúkat. Nem is beszélve a vallásháborúkról, ahol bemutatták a vallások, hogy ők bizony nem a helyes vallások. Hisz Isten népe nem háborúzik. No az meg a pláne, hogy hogy lehet az embereket Isten nevében háborúba küldeni?


No jó ez csak egy példa volt, ha már felhoztad itt az előző mondatodban, hogy mit szabad és mit nem. Az előbb csak egy példát hoztam fel. Ugye azt írtam, hogy Isten gyülöli a papokat, mert gyűlölik a nevét. Kivették az eredeti Biblia fordítása során a Bibliából. Néhány helyen még bennevan Zsolt 83:19. No a Bibliához nem szabad hozzátenni sem elvenni.

Ez helyes cselekedet egy pap részéről.


No így kell megkeresni az igaz vallást.....

2012. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudj nem értem,amit irtál.bocs.rébuszokban beszélsz.én hiszek Istenben,de a papokban meg templomokban nem.lopnak,csalnak,a mi papunk toyota corollával jár,amit biztosan megérdemel,mert gondolom tanult ember.mégis nekem kell adakoznom a szentmisén.természetesen vannak kivételek.gondolom.
2012. jan. 15. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!