Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Selejt. Mi a selejt? Hogy...

Selejt. Mi a selejt? Hogy határoznád meg? Te ha szembekerülsz egy selejtes dologgal, hogyan viszonyulsz hozzá?!

Figyelt kérdés

Hello!


Néhány évvel ezelőtt ébredtem a tudatára sokmindennek, és sokkhatásként ért a felismerés, hogy csak akkor szeretik a másikat, ha valaki valamiben jó, ha valaki valamiben szép.

Nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a mindennapi életünket, de azt észrevettem, hogy aki nem olyan tökéletes, mint mondjuk egy normál ember, annak a magánélete általában elég magányos és sivár. Bár az is igaz, hogy az egyén választásán múlik, mit választ, a begubózást vagy az életet úgy ahogy van, de mindenesetre azt gondolom, ez olykor elég kemény és fárasztó megpróbáltatás! Igazságtalannak érződik. Tudom, mindenki jó valamiben, de többek között ezt is szoktam hallani, hogy: 'erre is szükség van, hisz akkor nem tudnád mi az ellenkezője', de kérdem én: ez mennyire vigasztalja azt az embert, aki mondjuk nem kapott világi szépséget, jó egészséget és sok pénzt?! Legalábbis ez elég sovány vigasz, én azt gondolom, és igazából nem mond vele semmit, a lényegre nem adja meg a választ!

S ez nem irigység vagy a másik utálata, nem, még csak az ember nem is magának akarja ezt, csak egyszerűen annyit szeretne, hogy ő is egyenrangú-partnerként érezze magát, hogy ő is szívesen vállalja fel magát, és ahhoz az kell, hogy szépek, gazdagok és egészségesek legyünk?!


Legalábbis én erre jutottam

eddig.. aki okosabb, nyugodtan írjon,

várom észrevételeiteket!


Üdv. :)

És köszi a megértést!

ByeBye :3♥


2012. jan. 16. 20:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Magyarul én arra jutottam, hogy Isten ezeknek az embereknek nem adta meg a földi javakat, vagy legalábbis nem úgy, mint egy normál, teljes értékű embernek!
2012. jan. 16. 20:45
 2/7 anonim ***** válasza:

Huuh, ezt most nagyon összehoztad. A kérdésedben "selejtről" beszélsz, a kifejtésben egyenlőtlenségről, a hozzásolásodban pedig már a vallást is idehozod.


"Minden szépség annyit ér csak, mire becsüli magát . Ne add magad egy világért, s többet érsz, mint egy világ!"


Nincs olyan, hogy valaki kevesebb, vagy jobb, és legkevésbbé olyan nincs, hogy "selejt". Önmagaddal kell egyensúlyba jönnöd, és onnantól kezdve a világ is másként kezel majd.

Ismerek egy fiút. Csúnya. De tényleg, úgy igazán csúnya. Nem gazdag. És különösebben fitnek sem mondanám. De az egyik legjobb, leghumorosabb és legszerethetőbb férfi, akit ismerek. És nem gubózik be, nem örli magát a szobájába zárkózva, hogy "ha már jól nem nézek ki, legalább pénzem lenne". Élvezi az életet, talán még sokkal jobban is, mint a sármos, gazdag csávók. És a legtöbb ember, aki ismeri őt, az szereti. A kisugárzása miatt, azért mert mellette más is elkezdi élvezni az életet, jókedvre deríti az embert és valami végtelen pozitívizmus árad belőle.

Ezzel szemben ismerek egy olyan lányt is, aki igazán szép, jó az alakja, mégis annyira nulla az önbizalma, hogy az már idegesítő. A környezetére is kihat ez, gyakran ócsárolja saját magát, sokszor negatív, és néha átmegy igazi energiavámpírba.


Az első benyomást a külső adja. De a külsőhöz nem csak az tartozik hozzá, hogy milyen a szemed színe, milyen a hajad és hogy babaarcod van-e, hanem a kisugárzásod is. Egy csúnya embernek is lehet olyan kisugárzása, hogy rögtön érzed, hogy érdekel, és egy gazdag, egészséges szépségnek is lehet olyan, hogy rögtön menekülnél tőle.


A lényeg: az embernek szeretnie kell önmagát, és akkor a világ is szeretni fogja. Nem beképzelt önimádatról beszélek, hanem általános elfogadásról, hogy érezd jól magad a bőrödben, szeresd aki vagy. Különben nem megy. Amíg nem érzed magad "egyenrangúnak", addig bizony nagy valószínűséggel nem is leszel az.

2012. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú bejegyzést, aranyos vagy, hogy segíteni próbálsz, de itt nem magamról beszéltem, hanem a selejtes dolgokról általában, akiket próbálnak ilyen-olyan szövegekkel lecsitítani! Ennyi.


De azt megfigyeltem, ha a felszínre kerülnek a valódi érzelmek, a valódi dolgok, mindenféle lefedett szöveg nélkül, ott és akkor kifejeződik az igazság, ami néha nem igen jó!

2012. jan. 16. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:
De nem értem. Milyen selejtes dolgokról beszélsz akkor? Meg egyáltalán hogy mondhatsz emberre olyat, hogy selejt? Meg hogy érted, hogy lecsitítani. Bocsi, de nem tudom követni.
2012. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát én a magyarázatot nem olvastam el mert kit érdekel? kérdésedből is érthető mit akarsz.

A selejt olyan tárgy,amit nem lehet használni arra amire valójában tervezték,gyártották.

2012. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pedig, ha elolvastad volna, megértetted volna miről is van szó... ne menj fejjel a falnak...
2012. jan. 17. 00:18
 7/7 anonim ***** válasza:
nem megyek,én a kérdésedre válaszoltam nem a magyarázatodra -.-"
2012. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!