Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Terhes vagyok az 1 babámmal....

Terhes vagyok az 1 babámmal. Viszont dec. -ben megszünt a m. szerződésem. Azt tanácsolták, akkor menjek el m. nélkülire mielött szülök hogy akkor legyek biztosítva. Addig még 2,5 hónapig nem fizetnek utánnam semmít. Így kaphatok Tgyást és Gyedet is?

Figyelt kérdés
Harázott idejű m.szerződésem volt. Elötte 3,5 éve dolgoztam.
2012. jan. 19. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (nem kell Tbt fizetned)

Az álláskeresésinél az igénylést megelőző 3 év munkaviszonyos napjait nézik, minden 10 munkanap után jár 1 járadékos nap.

TGYÁSra és GYEDre akkor vagy jogosult, ha az ellátás igénylésekor van biztosítási jogviszonyod. Esetedben ha a munkanélküli ellátás alatt igényled a TGYÁSt, akkor megkapod, TGYÁS után visszamész munkanélkülire, majd megigényled a GYEDet.

A TGYÁSt a szülés várható időpontja előtt 28 nappal veheted igénybe.

A GYEDnél érdemesebb megnézni majd, hogy a GYEddel, vagy a GYEssel jársz-e jobban anyagilag (az adóváltozások miatt)

Ha megírod hogy pontosan mikor szűnt meg a munkaviszonyod és mikorra vagy kiírva, pontosabb segítséget tudunk adni.

2012. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyom 2011.december 31.-vel szűnt meg. Elötte dolgoztam folyamatosan 3,5 évig. És ez év május 25-re vagyok kiírva. Azt tanácsolták, hogy majd márciusban menjek el munkanélkülire és úgy amikor szülni fogok biztosított leszek. De akkor a köztes- jan. febr. márc. - nem számít hogy ott nem fizetnek semmit utánnam?
2012. jan. 19. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nézik, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen legalább 365 nap munkaviszonyod összesen (nem kell folyamatosnak lennie)

Neked most február 14-ig passzív jogosultságod van az eü ellátásokra.

Március elején jelentkezz a munkaügyibe, akkor 3*365-31-28=1036 munkaviszonyos napot vesznek figyelembe, azzal jár a maximális 90 nap álláskeresési járadék. Március-áprilisban álláskeresőin vagy, április 29-én elmégy TGYÁSra. Így a 90 álláskeresői járadékos napodból csak 60 napot használsz el, 30 napod még megmarad. A TGYÁS lejárta után újból bejelentkezel munkanélkülire, pár napig igénybe veszed a járadékot, azután igényled a GYEDet.

2012. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!