Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy adjak ki egy könyvet?

SEXKÉRDÉS kérdése:

Hogy adjak ki egy könyvet?

Figyelt kérdés

Van 25 versem körülbelül, és szeretnék kiadni egy könyvet, de fogalmam sincs mennyibe kerül, és hogyan kell kiadni ! 18 éves vagyok csak, és nem értek ezekhez..

Az is érdekelne, hogy mennyibe kerül egy könyvkiadás, stb..


2012. jan. 22. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb próbáld meg irodalmi lapoknak „eladni”. Huszonöt versből könyvet nehéz szerkeszteni, az csak füzetje. Persze ki lehet adni, nem mondom, hogy nem.

Mire számíthatsz:

Kiadások:

A szöveget minden formázástól mentesen, Wordben kell leadnod, amit egy korrektor megolvas. Meg kell tervezni a kiadvány alakját (keskenyített B/5-öt javaslok), be kell tördelni. Szükség van egy borítótervre. Ha van valami elképzelésed, kész vagy félig kész grafikád, tudasd a kiadóval.

Három korrektúraforduló a megszokott. A leadott szöveget megolvassa a korrektor, mint írtam. Ez az első. A tördelt anyagból kapsz egy példányt. Ezt te olvasod, nézed át, s jelzed, mit szeretnél másképpen. A tördelő végrehajtja, korrektor ellenőrzi, s kapsz egy újabb változatot, nyomás előtti ellenőrzés céljából.

Egy ilyen vékonyka kiadványnál csak irkafűzés és puha tábla jöhet szóba.

Ezt mind fizeted, kiadója válogatja mennyit. Ez fix összeg.

Ezen felül ki kell fizetned a teljes nyomdaköltséget. Ennek díja függ a példányszámtól.

A kiadó biztosan fog kérni előleget. A nyomdaköltség esetében ez a papír ára szokott lenni.

Bevétel:

Megállapodhattok a kiadóval úgy is, hogy az értékesítést magad oldod meg, ahogy tudod.

Vagy úgy is, hogy az értékesítésből származó bevételen hogyan osztoztok. Ez utóbbi főleg akkor szokott előfordulni, ha a kiadó adott valami kedvezményt.

A bolti értékesítéssel kapcsolatban jó ha tudod, a kereskedő csak bizományban veszi át, az eladott példányok árának 30%-ára tartanak igény rendszerint.

2012. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de ez nagyon bonyolultnak tűnik ! 18 éves vagyok, és alap dolgoakt nem tudok elintézni ami hivatalos, nem hogy ilyesmit! :S
2012. jan. 22. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha komolyan akarod, nagykorú vagy, azaz rendelkezel saját dolgaid felett, van pénzed erre, küldj egy üzeneted, s kalkulálok neked egy árat. De mint mondtam, nagyon vékonyka kiadvány ez. 32 oldalból lejön 4 a címnegyedre, marad 28. Van hosszú versed is, amelyik több oldalas lehet?
2012. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Átlagban a verseim 6 és 4 versszakosak, egy kettő 8 versszakos is van, de a legtöbb 6 versszakos !
2012. jan. 23. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!