Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi tud segiteni rajtam?

Mi tud segiteni rajtam?

Figyelt kérdés
Eletunt vagyok. Van egy ferjem aki szeret, annak ellener hogy reg nem adom meg neki azt amire minden ferfinak szuksege van. Van ket kisgyerekem(2 eves, 3 honapos).Azt hittem hogy kepes vagyok ra, de most semmi se megy. Mostanaban pocsekok a foztjeim, utalok takaritani, meg minden egyebet is. Neha azt kivanom, hogy bar soha ne lenne reggel. Aludni se tudok mar rendesen mert folyton agyalok hogy mi lesz igy velem. Szoptatok, de ugy erzem apad el a tejem, az elso gyerekemmel is igy tortent es oriasi kudarckent eltem meg. Van ugy hogy par napig nagyon fel vagyok dobva, aztan meg elszall minden es erzem hogy elni se akarok. Csak a csaladomert kelek fel minden reggel, de legtobbszor egesz nap rossz a hangulatom. Nem tudom meddig fog ez igy menni...
2012. jan. 24. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is depressziós vagy. Pszichológus erősen ajánlott.

Másodszor nincs akivel felszabadultan beszélgethess.

Nem mozdultok ki a lakásból, nincsenek közös programok a férjeddel.

Ha szeretnéd összeállítok egy tejszaporító teát, de elsősorban lelkileg kellene összeszedned magad.

2012. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Lehet, hogy terhesség utáni depressziód van? Írtad, hogy az előző gyermekednél is ért kudarc, meg hogy nagyon ingadozik a hangulatod.


Egy családot ellátni nem egyszerű feladat, főleg ha ilyen fiatalok a gyerekek. A takarítás, főzés egy idő múlva pedig monoton tud lenni, mint minden kötelesség.

Én kettő dolgot tudnék javasolni neked: optimizmus, és önmagad megbecsülése.


Optimizmus alatt azt értem, hogy nézz körbe. Férjed van, aki szeret. Van két gyermeked, feltételezem egészségesek, neked sem esett semmi bajod a szülések folytán, együtt vagytok. Lásd be, hogy szerencsés vagy, és kikkel vagy körülvéve! Családod van! :)

Írtad, hogy a férjed annak ellenére, szeret, hogy nem adod meg neki azt, amire minden férfinak szüksége van. Biztos vagyok benne, hogy ez rosszul esik neked, és furdal a lelkiismeret. Hát tedd meg neki azt, amire minden férfinak szüksége van! :) Sokkal jobban fogod érezni amiatt, hogy neki örömet okoztál. Ennek fogsz örülni, hogy ő örül. És egy családban a férjed az, akitől támogatást kaphatsz. Tehát a gyerekek, vagy egyéb okok miatt sem szabad megfeledkezni a másikról.

A felelősséggel is légy tisztában, hogy két gyereket nevelsz, tőled függnek, rajtad múlik, hogy milyenek lesznek később. Talán 2 évesen még nem igaz ez, de később igen. Nekik sem jó, ha rosszul érzed magad.

A takarítás problémáján úgy tudnál javítani, ha segítséget kérnél. A férjed biztosan szívesen segítene, vagy segít neked. Ha dolgozik is, egy-két feladatot ő is el tud végezni. Ugyanis ő dolgozik, de ellenben te meg a gyerekekkel foglalkozol, és a háztartással. Tehát jelentősen felelősségteljesebb és nehezebb a feladatod, és ebben ő lehet a segítségedre.


És igen, becsüld meg magad. Lásd annak az egyértelmű értelmét, hogy miért kell, hogy legyél. Hogy itt a családod. De ne csak ezért! Önmagadért is. Ha marad időd, márpedig valamennyi biztosan marad, csinálj olyat, amit szeretsz. Kisgyerekek mellett gondolom, hogy kevés az idő. De muszáj magaddal is foglalkoznod, okozz örömet magadnak. Ha volt időd ideülni a géphez, hogy feltedd ezt a kérdést, akkor biztosan fogsz találni időt magadnak.


Kicsit szent beszédnek érzem amit írtam, de kívánom h élvezd az életedet. Még jó sok van van belőle. Lásd a jó oldalát főleg a dolgoknak. És beszélgess el erről a férjeddel, ha még nem tetted. Biztosan meg fog hallgatni, és látni fogja, hogy mire van szükséged, milyen a helyzeted.


16F

2012. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!