Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan származik a szólás:...

Honnan származik a szólás: "Itt mindenki hülye vagy csak én vagyok helikopter? " Film, könyv?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
igazad van,teljesen egyet értek
2012. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam megtudni, ezért beírtam a netre, de csak ezt a kérdést adta ki...
2016. dec. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
58%
Helyesen: Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter. Ez egy bonmot, egy vicces megjegyzés, ami arra az ellentmondásra épül hogy az állítás szerint mindenki hülye (valóságtól elrugaszkodott), csak az illető helikopter (vagyis azt gondolja magáról, hogy ő egy helikopter). Talán azért helikopter, mivel gyerekes makacsságot, értetlenséget akar kifejezni, és a gyerekek sokszor képzelik magukat játék közben helikopternek, de gondolhatunk a propelleres gyereksapkára is. Hogy konkrétan honnan származik, arra nehéz válaszolni, ha tippelnem kéne, akkor Hofi, de eredetileg lehetett akár valami viccnek is a poénja
2019. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésre válaszolva innen. Gyakorikérdésekről. Ebből a kérdésből:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__150189..


Csak tudnod kell hogy 2009-ben mindenki ugyan azt az internetes médiát leste. Volt a trollfész.hu, a napiszar.hu, kommenthuszár meg a fuckyeahgyakorikerdesek. Aztán amikor valamelyik talált valami ordári nagy baromságot akkor 3 napig azzal volt tele a net.

Aztán azóta a szófordulat megmaradt, szájról szájra terjedt. De az eredeti kérdést kevesen látták már.


Kb ebben az időben volt még divat a badacsonyi görényember is. Aminek annak idején a reptoidok mellett kissebb rajongótábora és folklorja volt itt ezen az oldalon.

2020. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

4. válaszoló biztosan téved, ugyanis 2007-ben is biztosan használták már a szófordulatot, ráadásul nem a gyakorikerdeseken: [link]

Ha esetleg valaki ismer korábbi előfordulást, én is szívesen várom az infót.

Igazából én arra lennék kíváncsi, hogy ezt valóban csak valaki így elejtette és szájról szájra terjedt, vagy van valami abban is, hogy miért pont a helikopterrel használjuk a mondatot?

2020. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

“miért pont a helikopterrel használjuk a mondatot?“

————————————


Az eredeti szófordulat úgy hangzik, hogy “itt mindenki kamion, csak én vagyok helikopter”.


Nincs -vagy- szó a mondatban.

Helikopter=gyors, tehát észjárása is az.

Kamion=lassú, tehát hülye.


Ennyi az egész, nem kell túlbonyolítani.

2021. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Már 2002.08.26-án írta despil_hun

"Na jó, erre már nem mondok semmit.

Végül is igazad van. Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter."

[link]


4089. hozzászólás

2023. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!