Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a bökkenő? (hidraulik...

Mi lehet a bökkenő? (hidraulikus présen nem működik az "üres járat")

Figyelt kérdés

Egy egyszerű hidraulikus prést kell elképzelni, ha ráindítok és üres állásban van a kar, vissza kéne hogy engedje az olajat a tankba, azaz csak üresen mennie kéne, ehelyett leblokkolja a szivattyút és se előre se hátra. (valamiért nem jut be vagy ki az irányítóból az olaj, hogy meglegyen a körforgás, a "megrekedt nyomás" pedig megállítja az egészet, márpedig a dugattyú akkor is nyit utat)

Amúgy a mozgatási irányok, forgási irányok, és a bekötések tutira stimmelnek, fel és le tökéletesen mozog is ha húzom neki. Oda-vissza szétszedtem és a szerelő is tanácstalan, hiszen ez így jó ahogy van. Tudom ennyiből nem egyszerű, de mi lehet a gond, vagy amire nem gondoltam?


2012. febr. 2. 12:47
 1/1 anonim válasza:

Sok sok kérdés felmerülhet és a rendszer ismerete nélkül ez több mint nehéz feladat...

Nem cseréltetek véletlenül olajszivattyút, vagy villanymotort?

Vagy új építésű a rendszer? Csak mert nem mindegy a méretezés sem, hogy milyen szállítási mennyiségű szivattyúhoz mekkora motort méretezel, hogy lefutja e. Így látatlanban nehéz véleményt mondani..

Nincs fordítva bekötve semmi? A visszafolyó ág szabad? A vezértömb jó, nincs eltömődve, eltörve benne valami..? Vagy egyáltalán megfelelő típusú a vezértömb?

Én kipróbálnám mit csinál egy tuti jól működő vezértömbbel, és ha azzal is fennáll a hiba keresném tovább egyenként az elemeknél.. látatlanba ennyi jut eszembe.

Két variáció lehet szerintem:

Középállásban azaz üres járásban az olaj a be táp pontnál be áramlik és a ki ágnál vissza a tartályba, ilyenkor körforgásban áramlik az olaj, a szivattyú nincs leterhelve.

Másik eset, mikor a vezértömb az a fajta, hogy lezárja a bejövő ágat teljesen az üresjáratnál, ilyenkor a szivattyú utáni csőszakaszban nyomás megnő, és leterheli a szivattyút. Ilyenkor akkora a szivattyú és a meghajtás ahogy bírja a terhelést, valamiként megvan oldva a nyomáshatárolás és túlnyomás visszaengedés.


A hidraulika nem véletlenül volt valamikor külön szakma..sok a tényező.. :)

2012. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!