Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közvélemény-kutatás: egyetemek...

Közvélemény-kutatás: egyetemek (? )

Figyelt kérdés

Kérlek, tedd sorba aszerint, hogy melyik a leghíresebb (szerinted). A legismertebb legyen az első.


Cambridge, Harvard, Oxford, Yale.


2012. febr. 3. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Harvard, Yale, Oxford, Cambridge.


Szeretném jegyzőkönyvbe vetetni, hogy ez csak az én szerény véleményem, nem feltétlenül egyezik a valósággal. :)

2012. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt a sorrendet írtam volna, mint az első hozzászóló.
2012. márc. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Oxford Harvard Cambridge Yale
2012. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Harvard, Oxford, Cambridge, Yale
2012. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Harvard, Cambridge, Oxford, Yale


(Sokat volam Ázsiában, ott a legtöbb országban úgy vettem észre Cambridge magasan veri Oxfordot és a Yale-t. De lehet csak a ranglisták vannak rám hatással azokon is ilyesmi a sorrend általában.)

2012. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az aktuális sorrend az összes szakot beleszámolva:

1. Cambridge

2. Harvard

3. MIT (nincs a listámon)

4. Yale

5. Oxford


Jogi egyetemek:

1. Harvard University

2. University of Oxford

3. University of Cambridge

4. Yale University


[link]

2012. ápr. 10. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:
jó csak közlöm hogy 3 világszinten elismert és számító lista is van egyrészt másrészt te hírességi sorrendet kérdeztél és a leghíresebb az Oxford aztán a Harvard kiskorodban is erről a 2ről hallassz először nem imperial college ről
2012. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Ez igy van. A kerdezo a QS vilagranglistajat idezte, ezen kivul van meg az ARWU, ami talan a legelismertebb, meg a TIMES. A kerdezett egyetemek persze mindharomnala top 10-ben vannak (kiveve a Yale, az ARWU, a Sanghai Lista eseteben hosszu evek ota a 11; itt vag vissza, hogy realiakbol nem annyira szupereros az egyetem mint a vetelytarsai).


'Reputacio' listat a TIMES csinal tavaly ota (ami nem egyezik az altaluk osszeallitott vilagranglistaval); itt munkaltatoktol kezdve szamos 'iparagi' velemenyt kerdeznek meg, mik a legpreztizsesebb egyetemek.


[link]


Iden (akarcsak tavaly): Harvard 1, Cambridge 3, Oxford 6, Yale 10 (tavaly 9).


A preztizs relativ, meg regionkent, orszagonkent valtozo dolog. Meg ott van hulye nevu egyetemek kerdese. A Stanford es az University of Chicago majdnem egyidosek, mindkettot a 19. szazad legvegen alapitottak, mindketto top 10 egyetem, megis, a filmek, vagy csak a jobb nev miatt az egyikrol altalaban hallott mindenki, utobbirol Mo.-n csak azok, akik akademiai korokben forgolodnak. Azok se feltetlenul tudjak milyen egyetem, csak hallottak rola. Visszont egy lenyegesen gyengebb Johns Hopkins-rol mar tobben halottak, akik muveltebbek. Es igy tovabb.

2012. ápr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!