Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg úgy, hogy ne...

Hogy mondjam meg úgy, hogy ne kelljen bevallani az igazi okot, de megértsék?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, albérletben. Van kocsim. Ezt azért írom, mert költség a folyamatos fenntartása ennek is. Nem dolgozom teljes idöben, mert még tanulok is. A szüleim nem értik, hogy hova teszem a fizetésem, ha mondom nekik, hogy befizetem a lakbért, meg tankolok, karbantartom a kocsit, mert néha kell szerelö, meg eszem, meg néha ruházkodom, akkor azt mondják, h arra nem kéne, h elmenjen az összes fizetésem. Akkor hozzáteszem, hogy nem dolgozm teljes idöben... akkor sem értik, hova teszem a pénzem. A barátaim mind házasok, és pont most történt, hogy a barátnömet hazavittem, mert pont útba esett a hely, ahol volt. Ùtközben megkérdezte, hogy van-e otthon kajám, mert neki most kedve lenne velem enni. Mondtam, h ööö nincs most semmi mert nem volt idöm elmenni a boltba. Elöször is tényleg nem volt kaja, másodszor ök mindig minöségi kaját esznek, a legjobbakat, én meg mivel egyedül élek, leginkább a kaján tudok spórolni, és pl. ebédre olyanokat eszem, hogy 2 sülttojás. Nem marhahús, meg pulyka, meg lazac váltogatva, ahogy náluk láttam. Desszert sincs otthon, náluk mindig van. most mit csináltam volna, hívtam volna fel 2 sülttojásra? Találtam egy kifogást, h miért nem jó a mai nap. Meg pl. mondják, hogy menjünk el bulizni. De nem tudok elmenni bulizni, és azt hiszik, h nem akarok, holott csak nekem másra kell az a pénz. Most az emberek komolyan nem veszik észre az ilyen apróságokat? Èn meg nem akarom megmondani, h pénzem nincs elég. Szerintem ezt valahogy sejteni lehetne.

Hogy értessem meg velük? Meg miért nem látják maguktól? Ha én tudom valakiröl hogy egyedül él és nem dolgozik teljes munkaidöben, meg ráadásul tanul, akkor egyböl levágom, hogy nem veti fel a pénz, és mondjuk nem azért nem akar bulizni, mert kihúz, meg mert nincs kedve, hanem azért, mert nincs rá keret... Komolyan mondom, mindjárt bögök. Tudom, hogy ez egy átmeneti állapot, és idövel jobb lesz. Èn annak is örülök, hogy így meg tudok élni. Mások ketten fizetnek lakást, ketten a kaját, ketten keresnek, és úgy is nehéz, én meg egyedül vagyok... :(

Azt, h nincs pénzem egyes dolgokra, nem akarom megmondani, mert utálom, ha lesajnálnak, hgoy "Jaj szegénynek nincs pénze kajára..." Amúgy van, csak nem olyanra, mint nekik.


2012. febr. 8. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig néma gyereknek anyja se érti a szavát.

Nem kell azt szégyellni, hogy nincs rá pénzed. Valószínűleg azt gondolják, hogy akinek kocsira telik, annak jól megy.

2012. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!