Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell angolul azt mondani,...

Hogy kell angolul azt mondani, hogy: "első a sok közül"? Én arra gondoltam, hogy "the first of many" Mit gondoltok? Ez helyes így?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 22:54
 1/8 rottingrabbits válasza:
igen,jo.
2012. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy: The first of the many.


Mind a kettőre rengeteg találat van, engem is érdekelne, van-e különbség, és mekkora.

2012. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De nincs ilyen mondás.Olyan van hogy:Első az egyenlők között!
2012. febr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mondta, hogy mondást akar lefordítani. Egyébként meg "Egyenlőbb az egyenlők között", vagy eredetiben olyasmi, hogy "Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek"
2012. febr. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mondás, csak ezt szeretném felíratni egy nyakláncra. Aztán gondoltam inkább megkérdezem, nehogy helytelenül legyen :D
2012. febr. 10. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor én inkább a 2 névelőset választanám: "The first of the many". (Első a sok közül)


A "The first of many" után még kívánkozik valami, pl. "The first of many peaople" (Sok ember közül az első). Tehát a "The first of many" inkább azt jelenti: "Sok közül az első". Ez nem hangzik olyan ütősen.

2012. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Köszi a segítséget :)
2012. febr. 10. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, kell oda a "the"


és jól érezték előttem pont azért mert itt nem határotlan számnévként használod hanem mint főnév "the many"


első a sokaság közül. :D elég hülyén hangzik de így meg tudod különböztetni hogy kell-e a the, ha főnevet képzel belőle és úgy is helyes a mondat, csak kicsit furán hangzik.


ellenpélda:

első a sok gyerek közül. esetében nem helyes ha azt mondod

első a sokaság gyerek közül.

2012. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!