Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diszkriminációnak számit egy...

Diszkriminációnak számit egy megváltozót munkaképességüek munkahelyén, ha az egyik ott dolgozó rendszeresen nem kap munkát a munkahelyén belül?

Figyelt kérdés

Sajnos velem megtörtént és az 1. munkahelyemen belül ez már a 16 hónapos munkaviszonytól indult ez a problémám, viszont majdnem 21 hónapos munkaviszonytól kezdve van igy minden hónapban nem kapok munkát.


És ha kapok munkát az 10 munkanapra elegendő mennyiség legközelebb kb 20 hét múlva kapok megint munkát a munkahelyemen belül. És már nem hiszem el hogy azért nem kapok munkát mert kevés a munka, mivel más megváltozót munkaképességű dolgozók kapnak munkát. És tudok arról is azok a dolgozók is kapnak munkát akiknek nincs Szakmunkás végzettségük vagy közük sincs a Szakmukás végzettségükhoz a munkavégzéshez.


És nekem sincsen Szakmunkás végzettségem meg Érettségim és még sem kapok munkát a munkahelyemen belül. Viszont erről nem merek levelt irni A Ne Hagyd Magad Esélyegyenlőségi szervezetnek, mert nem szeretném ha kivágnának a munkahelyemről: akkor se állásom nem lenne de megtakaritott pénzem nem lenne.


Tervezem a munkahely váltásomat és a kilépésemet 4 éves és 4 hónapos munkaviszonyom elérésekor, mert akkor már anyagilag is felkészült leszek a nagy lépésre nem csak lelkileg. Pontosan tudom hogy más munkahelyeken az új belépőket könnyen elküldhetik 6 hónapon belül. Ezért igyekszem tartalékolni is.


Hiába kértem a munkahelyemen belül munkát nem akarnak adni nekem. Úgy érzem nem kivánatos személy vagyok a munkahelyemen belül, mint az MTVA nem kivánatos személyek ellen az Éhségsztrájkolók.


2012. febr. 13. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni, amit írok. Egy munkahely abból működik, abból fizeti a dolgozóit, és abból tartja fenn a munkaeszközöket, amit a dolgozói megtermelnek - ha eladható. Tedd fel magadnak a kérdést, és válaszold is meg: mihez értesz? Mennyire tudtad jól megcsinálni a rád bízott munkát? De most mondd meg, szerinted mi más oka lehetne egy munkáltatónak, hogy a többiek által elvégzett munka eredményéből kigazdálkodja a te béredet is? (Mert az egy dolog, hogy nem kell adózni utánad, fizetést attól még kell adni.) Szerintem tök rendes, hogy nem küld el. Ha annyira nincs munkád bent, vigyél be egy könyvet, és olvass.


Azt megkérdezted, hogy miért nem akarnak munkát adni? Bementél a főnöködhöz, elbeszélgettél vele erről? Megkérted, hogy mondja meg őszintén, hogy akkor is hallani akarod az igazságot, ha bántó? (Amúgy tényleg akarod hallani?)


Amúgy az esélyegyenlőség nem jelent egyenlőséget. Pl. arra is mindenki kap lehetőséget, hogy repülőt vezethessen. Aztán valahogy mégsem sikerül mindenkinek. Az esélyegyenlőségért alapítvány nem élhet senki helyett a lehetőségekkel...


Egyébként meg kicsit be is rágtam. Itt jó dolgukban nem tudják már az emberek, hogy milyen diszkriminációt meg jogtalanságokat vizionáljanak, közben meg sír mindenki, hogy milyen szar ország ez... Hát szar is, ha azzá tesszük. Megbecsülésért nyihognak az emberek, de semmi olyat nem tesznek le az asztalra, amit meg lehetne becsülni.

2013. jún. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!