Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Zrínyi Ilona Matematika...

A Zrínyi Ilona Matematika versenyen hány pont számít jónak?

Figyelt kérdés
Pontosabban 150 pontból mennyi az a pontszám amire azt mondanád, hogy egész jó. (30 feladat van) . A Zrínyi Ilona Matematika verseny alatt pontosabban a 2012-es változatot értem. Azt is leírhatod , hogy mi az a pontszám ami rossz. A válaszokat előre is köszönöm! :)
2012. febr. 19. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom de finom volt az a csoki :D
2012. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is :D
2012. febr. 19. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindjárt fent lesznek az eredményhirdetésre behívottak, és megtudod.

Hányadikos vagy és hány pontos lett ?

2012. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly száztizenvalahánnyal már bejutottam az országosra, de lehet csak azért mert nem volt jobb a körzetben.

De egy körkérdés: Nektek a 21 emeletesnél nem 16 jött ki?(ha volt ez a feladat)

(Egy 21 emeletes ház földszintjén 21 ember áll a lépcső melletti lift előtt. A földszintről az emberek mindegyike a ház valamelyik emeletére szeretne feljutni, de nincs közöttük két olyan, aki ugyanarra. Egy emelet megtétele a lépcsőn felfelé minden ember esetén ugyanannyi energiát igényel, és ez pontosan háromszor annyi, mint amennyi egy emelet lefelé megtételéhez szükséges. A liftet csak arra lehet használni, hogy egyetlen alkalommal legfeljebb 25 embert felvigyen a ház egyik emeletére. Innen másik emeletre már csak lépcsőn mehetnek tovább az emberek. Hányadik emeletre kell menni a liftnek, hogy összesen a legkevesebb energiával mind a 21 ember a megfelelő emeletre jusson.

(A lehetséges válaszok:)

(A) 13 (B) 14 (C) 15 (D) 16 (E) 17 )

2012. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 17 jött ki ! Onnan 4-en mennek felfele az mondjuk 12 energia, és 16-an lefele az + 16 energia = 28 energia

Ha 16. emelet lenne akkor: 5-en mennek felfele : 15 energia, és 15-en lefele: 15 energia = 30 energia.

Akárhogy számolom a 17. emeletről kevesebb energia együtt véve. Remélem segítettem !!! Nekem 7. évfolyamon 135 pontom lett. De erős körzetbe tartozom, úgy hogy nem hiszem, hogy jó eredmény.

2012. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én 4. osztályos vagyok, és 125 pontot lehetett elérni.

A te esetedben: 150 pont : maximális, kiváló

125 pont : még kiváló

110 pont : jó

100 pont : még jó

2012. márc. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

100 pont : elfogadható

50-0 pont : katasztrófális

2012. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emeletes feladatnak azért más a megoldása, mert van akit nem visz fel a lift. Milyen lett végül? És hányadikos vagy?
2012. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!