Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Isten próbára tesz?

Isten próbára tesz?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nagy gondban vagyok!KB 3 hónapig csodálatos lelki élményeim voltak Jézussal, úgy éreztem hogy rátaláltam, folyton éreztem a jelenlétét.a 10 parancsolatot is az ő szeretetében próbálgattam és Persze sokat imádkoztam, rózsafűzér gyónás stb...de most 4 napja mintha minden kialudt volna.nem sikerül rá összpontosítanom, és az ima sem megy, sem a Szent mise.iszonyatos fájdalmat és elhagyatottságot érzek sírni sincs erőm csak vágyakozom...Mi lehet ez?(Ne próbáljatok lebeszélni a hitről mert az nem fog menni)
2012. febr. 20. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan buddhista vagyok, de időnként én is úgy érzem, hogy nincsenek mellettem a Buddhák, miközben tudom, hogy itt vannak, csak én vagyok gyenge, vagy béna, vagy csak egyszerűen nem megy a gyakorlás.
2012. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Olvasd a bibliát! Mert az a Teremtő ihletett szava. Nem a rózsafüzér meg a gyónás fog segíteni. Ezek emberi kitalációk.

De az ő szava az nem. Abból megismerheted a Teremtődet s fiát Jézust is. A gondolkodás módját ,a szeretetét ,a gondoskodását és még sorolhatnám.

2012. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezzel azt akarod mondani hogy felesleges gyónni, és imádkozni?Elég ha csak a Bibliát olvasom a többi más az lényegtelen?
2012. febr. 21. 12:52
 4/10 anonim ***** válasza:
az ima is fontos, meg a Biblia olvasása is! A bűneidet meg imában is megbánhatod. De szívből kell nem elég csak elmondani, hogy "elmondod azt cső"... Ráadásul minél hamarab kérjél bűnbocsánatot, ha rájöttél arra, hogy vétkeztél! Halgass igehírdetéseket is. Abból sem mindegy, hogy kit hallgatsz. Figyelmedbe ajánlom Cseri Kálmánt, Cselényi László, Varga Róbert, Földvári Tibor... Esetleg, ha valami kérdésed akadna szívesen segítek és én is örülnék, ha lenne valaki akivel tudnék beszélgetni lelki dolgokról:)
2012. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan csodálom a hited és eszem ágában sincs letéríteni róla, de azért jó volna, ha a racionalitás talaján maradnál néha. A hit persze fontos, ugyanakkor a vallás már más téma. Minden vallás ugyanazt hivatott közölni: Élj a "szennyes földön" a vallásnak megfelelően, helyesen, aztán a túlvilágon jutalomban lesz részed. Hablaty, nem érdemes túl komolyan venni a szintén emberek által kreált intézményesített hitet. :)
2012. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Azzal hogy nem éltél Istennek tetsző életet azzal Istent bántottad meg. Tehát tőle kell megbocsájtást kérned s nem a paptól. S ezt az ima által teheted meg.


Fillipi 4:6 Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt;


Márk 11:24 Ezért mondom nektek: higgyétek, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, megkapjátok, és meg is adatik nektek.


Persze hitre van szükség ahhoz hogy az imád meghallgatásra találjon mert ha nem hiszel akkor az imád nem ér semmit.


".....és én is örülnék, ha lenne valaki akivel tudnék beszélgetni lelki dolgokról:)"


Beszélgessünk lelki dolgokról!

2012. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"jn.15,7: ha megmaradtok énbennem, és beszédeim megmaradnak tibennetek, akkor bármit akartok, kérjétek, és megadatik nektek" tehát nemcsak a hinni kell Istenben, hanem meg is kell benne maradni, és meg is kell magunkban taftanunk az igét és Ő csak akkor ad nekünk dolgokat. Persze csak ha nem értelmetlenséget kérünk
2012. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen! Előttem szóló.

2012. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a véleményeket. elolvastam átgondoltam...Valszeg én voltam béna, mert még sok mindent nem tudok a vallás gyakorlásáról, de folyamatosan ezen vagyok.Azóta már egyébként sokat javult a helyzet,újra nyugi és fel-fellobbanó boldogság van.
2012. febr. 26. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:
örülök:)
2012. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!