Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zárkózott, szociofób emberek:...

Zárkózott, szociofób emberek: ezt hogyan vészelitek át, hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy szociofóbiám van, mert tömegben nem félek. Viszont nem szeretek emberekkel lenni, csak a szűk család körein belül tudom magam elengedni. Akárki más társaságában nagyon ideges vagyok, az egyetlen gondolatom, hogy hogyan tudnék miharamabb elmenekülni.

Pár hónapja dolgozom egy multicégnél, nem tudom, meddig lehet ezt itt fenntartani. Szerencsére az irodában általában egyedül vagyok, a kolléga, akivel osztozom a szobán vidéken dolgozik, ritkán jár fel.

Viszont folyton jönnek az események: vidékre kéne utazni, meghívnak ide-oda, meg hasonlók. A meghívásokat le tudom mondani, más programra hivatkozva (ami egyébként szintén feltűnő egy idő után), de félek, nem mindig tudom majd kimagyarázni magam a vidéki utak meg a csapatépítő tréningek alól, pedig már a gondolatuktól is rosszul érzem magamat. Elképzelni sem tudom, hogyan bírnék ki pl. egy autóban több órát a főnökömmel vagy más kollégáimmal. Örülnék, ha kibírnám sírógörcs nélkül - nem vicc, ez sajnos komoly. Főleg hogy azt sem értem, miért akarnának magukkal vinni, mikor nekem tényleg semmi dolgom ott. A munkámat teljesen egyedül végzem, csak fordítok és levelezek, szakmai kérdésekben nem vagyok érintett.

Az a szerencsém, hogy egyetemista vagyok, mellette dolgozom. Sokszor ki tudom magyarázni a dolgokat az egyetemmel, de mégsem lehet mindig. Főleg, hogy passzív féléven vagyok, bár ezt ők nem tudják.


Ti hogyan bírjátok ezt a munkahelyeteken? Hogyan oldjátok meg, hogy ne kelljen részt vennetek a közös programokban? Mennyire tették szóvá a főnökeitek?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. febr. 21. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondd meg, hogy a barátod féltékeny, és nem enged el.

Amúgy meg pszichológus.

2012. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Yel válasza:
Szerintem magadban keresd a vàlaszokat a Miérteket !!!De egyébként biztos van egy két nagyon, ismétlem nagyon közeli baràtod esetleg baràtnök akik téged jobban ismernek és kérlek ha beszélnél velük ne hagyd magad leràzni könnyü dumàkkal....arra is gondoltam hogy talàn csak feljebbvaloidtol van ilyen fajta szorongàsod mivel ez neked még nem az igazi munkàd vagy a teljesitményedtöl tartassz ? Üdv. Yel
2012. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elsőre azt hittem, hogy betegség, mert durván félsz mindentől. mire a végére jutottam, kikerekedett bennem is, hogy munkahelyi stresszed van.

tömeg ilyesmi zavarhat persze, párom is utálja mikor nagy lendülettel kelne át egy plázán és tömeg van és mindenkin át kell gázolni, büdösek, kiabálnak, de ezt kúlturált embernél még normálisnak tartom.

ha egyéb gondod nincs, pl lemész kutyát sétáltatni és egy kifutóban tudsz lenni másik kutyatulajdonossal, vagy beszélgettek-vagy nem, de nem érzel szorongást, akkor teljesen rendben vagy.vagy pl ha egy szomszédoddal utazol a liftben... akkor csak a fejedben kell átrendezni amit a munkahelyed jelent neked.letisztázni, hogy mitől is félsz a melóban.akár el is beszélgethetsz a főnököddel, hogy minden rendben van-e a munkáddal, van-e panasz rád, meddig kívánják, hogy ott dolgozz, mert szeretnél valaminek nekifutni és csak akkor teszed meg, ha itt biztos helyed van egy időre.(mondhatod ezt pl, mert akkor nem néz hülyének, hogy eddig idegbajos voltál)

2016. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!