Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egész pontosan mik azok a...

Egész pontosan mik azok a könnyű drogok?

Figyelt kérdés
Mik tartoznak ebbe a kategóriába, mi alapján különítik el a kemény drogoktól?
2012. febr. 28. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Lágy drogok: hasis,marihuána,


Kemény drogok: kokain,amfetamin,LSD,heroin


A lágy drogok gyakorlatilag a kemény drogok fogyasztására készítik fel az illetőt. Megváltoztatják a hangulatot,a szokványostól elütő, szokatlan élmények,érzések ejtik rabul az illetőt.

2012. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig a "lágy drogok" kifejezést nem hallottam vagy olvastam még soha, de ez alapján most találtam olyan oldalt, amilyet kerestem. Köszönöm. :)
2012. febr. 28. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, általában úgy szokták érteni ezeket a fogalmakat ahogy az előző leírta. De az hülyeség hogy a könnyű drogok a kemény drogok fogyasztására készítenek fel. Ez tudatosan főleg nem igaz, mármint hogy a fogyasztók azért próbálják ki hogy aztán továbblépjenek a kemény drogokra, de valószínűleg az előző a kapudrog kifejezésre gondolt. Ez az elmélet szerint aki kipróbál egy könnyűdrogot, az fokozatosan egyre durvábbakat próbál ki, míg el nem jut a heroinig és meghal. De már bizonyított hogy ez sem igaz, ugyanis a legtöbb fogyasztó nem lép tovább más drogokra, csak azon alapul a félreértés hogy a heroinfüggők nagyrésze a heroin előtt próbálta a füvet, de ez közel olyan mint ha azt mondanánk a cigire hogy kapudrog, mert a legtöbb heroinfüggő azt próbálta először.
2012. márc. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!