Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám az írásomat...

Hogy tudnám az írásomat "szépíteni"?

Figyelt kérdés
Amikor lassan írok akkor sen valami szép de pl mikor a tanár diktál akkor gyorsan kell írni és akkor végképp ronda
2012. febr. 28. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél egy 1. osztályos vonalas füzetet. Keress rá a neten(vagy papírírószerben venni is lehet) a magyar írott abc betűire.

Lazísd el az ujjaidat, tornáztasd meg őket, mert a görcsös fogás, elnehezedő kezek gátolják a szépírást. Először vázold a betűelemeket, betűket a levegőben az ujjaddal egyre kisebb méretben, majd később ceruzával is ismételd meg.

Fontos a helyes ceruzafogás!

Minden betűelemből és betűből írj egy oldalnyit, úgy ahogy első osztályban tanultad- o(kör): Az első vonalközbe teszem a ceruzám, az óramutató ketteséhez, kerekítek, érintem az első segédvonalat, kerekítek tovább, érintem az alapvonalat, majd bezárom a kört.

Ha ezeket begyakoroltad, akkor rövid szavakat írj és figyelj a betűk kapcsolására! Próbáld meg úgy leírni, hogy közben nem emeled fel a ceruzád. Kivétel pl. s betű kapcsolásánál, vagy némely nagybetűnél. Később írj egyre hosszabb szavakat, ügyelj a kerekítésre, a vessző hosszúságára, a pontra és arra, hogy a betűk vonaltól vonalig terjedjenek, két szó között egy ujjhegynyi távolságot hagyva. Gyakorolhatsz szövegmásolással adott időre, a család valamelyik tagja diktálhat, vagy a rádiót hallgatva hallás után is írhatsz.

Órán segít ha nem szó szerint írsz le mindent. Ha a tanár megáll a diktálásban, de érzed, pl. hogy-gyal fog folytatódni a mondat, akkor írd le előre, mert mikor folytatni kezdi megspórolsz egy másodpercet és azt az időt a mondat többi részére fordíthatod és kevésbé kell kapkodnod. Vázlatosan, a lényeges szavakat kiemelve érdemes jegyzetelni, ha nem muszáj szó szerint leírni a hallottakat. Ezt elő tudod készíteni úgy, hogy elolvasol valamelyik tankönyvedből egy oldalt. Aláhúzod a lényeget. Átolvasod az aláhúzottat, leírod saját szavaiddal. A leírtból aláhúzod a leglényegesebb kulcsszavakat. (így egyébként nagyon könnyen lehet tanulni is). Egy idő után egyből meg fogod hallani a szöveg lényegét és könnyen le tudod majd jegyzetelni. Ha a címszó többször előfordul a szövegben ~( hullámjelet) írj. Gyakran előforduló szavakat rövidítsd, de mindig ugyanúgy.

Jó gyakorlást!

2012. febr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod
2012. márc. 4. 01:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is szóltak a tanárok. De én ha nagy leszek ,úgy is egy vasutas szakmunkás leszek. A vasútnál nem ezt fogják nézni.

2012. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!