Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tamási Áron: Ábel a rengetegbe...

Tamási Áron: Ábel a rengetegben: 1. Hogyan tett szert külön jövedelemre Ábel? 2. Milyen károkat okozott a sas? 3. Miért került Márkus, Ábelhez? 4. Mi a Hargita? 5. Hogyan szőtte be a regénybe az író a háborús élményeit? (5db)

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Egy erdei séta alkalmával Ábel bombákra és fegyverekre talál az erdőben. A bombákat több napon keresztül felrobbantotta és a bomba által kidölt fákkal a saját hasznára gazdálkodhatott.

2. Megölte a macskát és kikarmolta Bolha (a kutya)szemét.


3. Bocsi ezt nem tudom


4. A Hargita vulkáni hegyvonulat a Keleti-Kárpátokban. Határai északon a Libán-tető, keleten a Csíki-medence, dél-keleten a Torjai-hágó, délen a Hatod-hágó, nyugaton a Görgény-Hargita-fennsík.

A Hargita a Keleti-Kárpátok vulkáni vonulatának (Kelemen-Görgény-Hargita) része. Északon, a Libán-tetőnél kapcsolódik a Görgényi-havasokhoz, délen, a Hatod-hágónál a Baróti-hegységhez, a Torjai-hágónál pedig a Bodoki-hegységhez.

A hegység hossza a gerincvonalon 70 km, szélessége 20–25 km. Három részre tagolódik: Északi-Hargita, Központi-Hargita és Déli-Hargita.


5. Ezt sem tudom.

2012. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 5. 22:22
 3/3 anonim válasza:

3. Tüdőgyulladást kapott és a papok úgy gondolták, hogy jót tenne neki a hegyi levegő ezért elvitték Ábelhez a Hargitára, hogy ott legyen vele egy ideig.

5. pl:. a bombákat és a puskát megtalálta Ábel az erdőben

- Ábel rátalált a két sírra a háború idejéből

csak ezt a két érvet tudom...

2013. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!