Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt elküldhetem köszönet...

Ezt elküldhetem köszönet képpen egy tanáromnak?

Figyelt kérdés

Azt mondják, egyszer minden út véget ér. De néha úgy érezzük, mintha ez nem a vég, hanem a kezdet volna. Még ha úgy is érzed, hogy hosszú utat jártál be, hirtelen azon kaphatod magad, hogy kezdhetsz mindent elölről, hiszen minden út tele van kanyarokkal és fordulatokkal. És egy rossz lépés is katasztrófához vezethet. De történjék bármi, tartanod kell az irányt, s ki kell kövezned a saját utadat.



Ön ráébresztett arra, hogy az életben mennyi jó dolog van amit értékelni és becsülni kell, a múltban vétett hibáinkból pedig tanulni. Sok dolgot köszönhetek Önnek, többek között azt is, hogy annak idején tartotta bennem a lelket és most kiegyensúlyozott életet élhetek, ez maga nélkül nem ment volna! Máskép látok, értékelek dolgokat az életben, amire a Tanár Úr vezetett rá. Köszönöm!


Kell a végére a köszönöm, meg kell bele a múltban vétett? és az ez maga nélkül nem ment volna? na, meg az idézet az elejére, vagy csak simán így?


2012. márc. 8. 16:22
 1/3 tetris ***** válasza:

Csak egy stilisztikai tanács: a "maga" helyett inkább az "ön" lenne illedelmesebb.

Igen, kell a végére szerintem is a "köszönöm", és a többi gondolat is nagyon kedves, és szívből szóló. Minden szava fontos gondolatokat tartalmaz.

Azt mondják, egyszer minden út... kezdetű szöveg szerintem más betűtípussal íródjon, mint azok a sorok, amik a te saját önáló gondolataidat tartalmazzák.


Ja, és mégegy észrevétel: Az utolsó előtti mondat:

"... dolgokat az életben, amire a Tanár Úr..." helyesen:

... dolgokat az életben, amiKre a Tanár Úr... (mivel a dolgok szó többes számban van, ezért amikre, és nem amire.)


Nyugodtan odaadhatod a Tanár Úrnak ezt a köszönő levelet így, ahogy kigondoltad. Biztos vagyok benne, hogy kincsként fogja megőrizni.

2012. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Megkérdezhetem, hány évesnek gondolsz az alapján amit itt írtam? :-) Csak, hogy tudjam mire számítsak majd,ha ő olvassa el :-)

2012. márc. 8. 17:15
 3/3 tetris ***** válasza:
18-20 évesnek gondollak.
2012. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!