Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdésem azzal lenne kapcsol...

Designer91 kérdése:

A kérdésem azzal lenne kapcsolatos, hogy bár állítólag nincsen adósok börtöne, mégis leültetik az embert ha nem tudja kifizetni azt az összeget amit kiszabtak neki! Ez mennyire igaz? És mégis mitől függ a leülés súlyossága?

Figyelt kérdés
Röviden vázolom a helyzetet! Van egy fiatalember akit elbocsátanak a munkahelyéről azzal az indokkal, hogy mivel felettese hiányt csinált a cégnek őt sikkasztási társnak minősülve is terheli anyagi gond! Pedig nem csinált semmit csak tudott az ügyről, hogy kollégája mit tesz, de ezt persze nem kötötte az orrára senkinek! Mivel az adott helyen csak 2-en dolgoztak ezért a hiányt kettőjük közt osztották el! Ha 2 héten belül nem fizet ki majdnem fél milliót , mi lehet a következmény? Leültethetik e ha igen mennyi időre szerintetek? Mit lehet tenni ebben az ügyben?
2012. márc. 9. 14:04
 1/2 kovpet ***** válasza:

Azért ez nem így működik. Akkor rúghatnak ki, ha bizonyítottan sikkasztottál. Azaz rendőrségi feljelentés után a bíróság elmarasztal ebben. Egy "ketten voltatok, így fele-fele" kijelentés jól hangzik, de semmit sem jelent.

Adósok börtöne tényleg nincs, de ha sikkasztottál, akkor a rendes börtönbe bizony bekerülhetsz. Ha nem, akkor nem követelhetnek rajtad olyat, amit nem te nyúltál le.


Szerintem keress fel egy munkaügyis ügyvédet.

2012. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ez nem az én ügyem, hál' Istennek, de viszont konkrétan a legjobb barátomról van szó. A munkahelyére azonnal kiment a rendőrség, majd bevitték őket kihallgatni. A papírokat még akkor megíratták velük, amelyben ugye elbocsátották őket.. és nem igazán tudtam neki én sem tanácsot adni az ügyben. Meg el sem tudom képzelni, hogy a tárgyalásnak mi lehet majd az eredménye, hisz mint azt említettem egyáltalán nem hozott el vagy nem adott másnak terméket ki ingyen , míg a kollégája persze kéz alatt csinálta a dolgokat... Számomra sem világos, és az Ő számára sem, hogy ő, hogy keveredik ennyire bele!
2012. márc. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!