Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány éves kortól tudok kereső...

Hány éves kortól tudok kereső munkát vállalni, vagy valamit amivel pénzt keresek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és sok szabadidőm van. Általában vásárlással töltöm, ami nem jó dolog. Kitaláltam, hogy szeretnék pénzt keresni, akár nyáron akár hétvégén. Úgy tudom, hogy munkát még nem vállalhatok (igaz?), a szüleim meg nem adnak a házimunkáért pénzt, mert természetes, hogy azt megcsinálom. Valami ötlet, hogy hogy tudnék egy kis plussz pénzhez jutni ??
2012. márc. 10. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom van-e ebben a gazdasági válságban aki egy gyereknek fizetne. Az a baj, hogy tudod sokan a felnőttek közül se találnak most munkát és nem igazán tudom, hogy neked fizetnének-e vagy egyáltalán felvennének-e valahova. Bár úgy tudom 15 éves kortól lehet, munkát vállalni, ezért nekem is kell nyárra a pénz, hogy tudjak miből lovagolni. :)

Az lehetne, hogy apukád vagy anyukád ahol dolgozik oda esetleg felvennének-e, de akkor is maximum ilyen 500 forintokba fizetnének vagy még annyit se.

2012. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! És tényleg igazad van. Régen a gyerekek hordták ki az újságokat (apukám is csinálta), mára már azt is felnőttek végzik... Szórólap osztás, közvélemény kutatás ?? ezekért mennyit fizetnek ?
2012. márc. 10. 11:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom utána kell érdeklődni az adott helyen. De leginkább az önkéntes munkát fogják értékelni mert azért nem kell fizetni. De mondom, érdeklődj utána, hogy lehet-e már egyáltalán 14 évesen pénzért dolgozni. Mert ez ám lehet büntethető is ha egy bizonyos kor alatt dolgoztatnak fiatalt.
2012. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!