Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresztgyerek indíthat bármifé...

Keresztgyerek indíthat bármiféle eljárást, ha elhalálozik a keresztapja (aki vér szerint nem rokona) a végrendelet nyomozása iránt? Hol kell indítani, ha egyáltalán van rá a keresztgyereknek lehetősége?

Figyelt kérdés
Keresztapám egy egyedülálló férfi volt, sem felesége, sem gyereke. Csodálatos ember volt, az élet minden dolgát meg lehetett vele beszélni, mindig mindenben lehetett rá számítani. Bár vérrokoni kapcsolat nincs köztünk, szóban többször emlegette, hogy neki már megvan a végrendelete, s rám, mint keresztlányára és a családjába tartozó 2 keresztfiára hagyja majd mindenét. Sőt volt akinek szóban azt mondta, hogy mindent rám hagy majd, mert a vér szerinti keresztfiai elkótyavetyélik a pénzt, s engem szeretett úgy, mint a gyerekét. Viszont nem tudok végrendeletről ami előkerült volna. Van egy élő testvére keresztapámnak, tudtommal így ő örökölt mindent, tekintet nélkül arra, hogy keresztapám mit szeretett volna. Neki érdeke is lett volna, ha esetleg eltüntet egy megtalált végrendeletet. Én, aki nem vagyok vérrokon, tudok bármiféle eljárást indítani, hogy valaki lenyomozza, hogy a végrendelet előkerült-e, vagy ilyesmi? Közjegyzőt, rendőrt, vagy kit kell megkeresnem, vagy úgysem tudna senki intézkedni ezügyben?
2012. márc. 11. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg kell támadni az örököst, és tanukat kell vinni, aki tanusitja azt, amit te mondasz.Hosszadalmas, és drága procedúra. Latba kell vetned, hogy megéri e?
2012. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Biztosan több embert is találnék, hiszen több helyen hangoztatta és többször beszélt arról, hogy ő a keresztgyerekeire hagyja a vagyonát. Egy olyan embert is találtam, illetve ő talált meg engem, aki mondta, hogy neki keresztapu mondta, hogy ő rám hagy mindent. Tegyük fel, hogy van sok ember, aki tud arról, hogy mit szeretett volna keresztapu, hova menjek velük, hol kell megtámadni amúgy egy végrendeletet? De egyébként sztem esélytelen a dolog, ha van egy vér szerinti testvére, pláne ha még mondjuk ő esetleg el is égette a végrendeletet, ha megtalálta...
2012. márc. 11. 09:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Közjegyzőt egyébként szerintetek le lehet fizetni vidéken, hogy eltüntesse a végrendeletet, vagy a közjegyzőknek azt be kell jegyezni valahova, ha valaki letesz náluk egy végrendeletet? Őszintén szólva, már ilyesmire is gondoltam, mert furcsa, hogy nem került elő a végrendelet.
2012. márc. 11. 09:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt hagyatéki tárgyalás? Ott a közjegyzőnél elhelyezett végrendeletet fel kellett, hogy olvassák.
2012. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hagyatéki gondolom már megvolt, különben a testvére nem tudna már építkezni az örökségből. Akkor ha lett volna közjegyzőnél végrendelet, akkor azt nem tudták volna eltüntetni, vagyis akkor a hagyatékiról kellett volna értesítést kapnom. A kézzel írottat meg hogy a testvér megtalálta-e vagy eltüntette-e esetleg, az meg sosem fog kiderülni gondolom.
2012. márc. 11. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha otthon volt kézzel írott végrendelete, azt simán megtalálhatta a testvér, és eltüntethetette.
2012. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!